Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 00:33:44
Advert
Advert Advert
 

Bedelini ödeyecekler

Geçen hafta İdlib’de Suriye Devlet Başkanı Beşer Esad’ın güçleri tarafından vurulan taburda, resmi rakamlara göre açıklanan 36 askerimizin şehit olması olayıyla ilgili 81 ilde eş zamanlı olarak odalar, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri tepki gösterdi
Bedelini ödeyecekler
Advert

Boran KAYALAR - Geçen hafta İdlib’de Suriye Devlet Başkanı Beşer Esad’ın güçleri tarafından vurulan taburda, resmi rakamlara göre açıklanan 36 askerimizin şehit olması olayıyla ilgili ülkemizde tepkiler dinmiyor. Son olarak Kocaeli Sanayi Odası’nda bir araya gelen odalar, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri yaşanan olaya tepki gösterdi. Düzenlenen toplantıda Kocaeli Sanayi Odası(KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası(KOTO) Başkanı Necmi Bulut, TİSK Kocaeli İl Temsilcisi Selçuk Boray, Körfez Ticaret Odası(KTO) Başkanı Recep Öztürk, Türk-İş Kocaeli İl Başkanı Yakup Yıldız, Memur Sen Kocaeli İl Başkanı Şahin Yaşlık, Deniz Ticaret Odası(DTO) Kocaeli Şube Başkan Vekili Can Özgülenç; Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Orhan Kütük, MÜSİAD Kocaeli İl Başkanı Kadir Şahin, TÜMSİAD Kocaeli İl Başkanı Abdülkadir Yılmaz, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Kocaeli İl Başkanı Orhan Altuntaş, İzmit Genç İş Adamları Derneği Başkanı Yusuf Erenkaya, Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilek Çınar, Türkiye Emekliler Derneği Kocaeli İl Başkanı Adem Özata, Ziraat Odası Kocaeli İl Başkanı Yusuf Karaaslan, TÜRMOB Kocaeli İl Başkanı Mustafa Taşpınar, TESK Kocaeli İl Başkanı Kadir Durmuş, Hak-İş Kocaeli İl Temsilcisi İdris Ersoy katılım sağladı.

 

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

Grup adına basın açıklamasını okuyan KSO Başkan Ayhan Zeytinoğlu, “Şu an 81 İl’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz. Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugünde İdlib’de gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

 

AĞIR BİR YIKIMA SÜRÜKLÜYOR

Sözlerini sürdüren Zeytinoğlu, “Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi. Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor” diye konuştu.

 

SAHİPLERİ BEDELİNİ ÖDEYECEKTİR

Zeytinoğlu sözlerinin sonunda şunları söyledi: “İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türkiye Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir.

 

BAYRAĞIMIZIN ALTINDA KENETLENDİK

Başlatılan Bahar Kalkanı harekâtıyla almaya da başlamıştır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden mesleki ve sivil toplum örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.” dedi

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA