Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.05.2020 SAAT 23:48:32
Advert
Advert Advert
 

Çeker: Hayalden öteye geçmedi

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Döner Sermaye Yönetmeliğiyle ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, “Döner Sermaye” gelirlerinin, personelin performansına göre dengeli ve adil bir şekilde dağıtılmasına yönelik sağlık çalışanlarının beklentileri ne yazık ki hayalden öte geçmedi
Çeker: Hayalden öteye geçmedi
Advert

 

Boran KAYALAR  - Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı ve Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker, geçtiğimiz gün Resmi Gazete’de yayınlanan Döner Sermaye Yönetmeliğiyle ilgili olarak basın açıklaması gerçekleştirdi. Çeker basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Sağlık Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarda görev yapan personelin katkısı ile elde edilen “Döner Sermaye” gelirlerinin, personelin performansına göre dengeli ve adil bir şekilde dağıtılmasına ve oranların günümüz şartlarına uygun bir şekilde yeniden belirlenmesine yönelik sağlık çalışanlarının beklentileri ne yazık ki hayalden öte geçmedi.

 

“ARTIŞ SÖZ KONUSU OLMADI”

4 Mart 2020 tarihinde yayınlanan döner sermaye düzenlemesi ile hekim dışı çalışanlar arasındaki fark daha da açılmıştır. Sağlık hizmetlerinin bir ekip anlayışı içinde yürütülmesine yönelik temel ilke hiçe sayılarak yapılan döner sermaye düzenlemesi, Hekim dışı personelin moral ve motivasyonunu bozmuştur. Bu düzenleme ile sağlık personeline dağıtılan döner sermaye ek ödeme miktarında her hangi bir artış söz konusu olmamıştır.

 

“MERAKLA BEKLİYORUZ”

Düzenlemenin içeriğinden haberdar olmayan bir sendikanın, yetkili sendika olarak sağlık çalışanlarını temsil edemediğini, haklarını koruyamadığı, adaletsiz düzenlemelere karşı mücadele edemediği apaçık ortaya çıkmıştır. Döner sermaye düzenlemesini müjde olarak duyuran Sarı sendika sağlık çalışanlarına bu hezimeti nasıl anlatacağını merakla bekliyoruz.

 

“REVİZE EDİLMELİ”

1 Nisan da uygulamaya geçecek döner sermaye düzenlemesinin geri çekilerek çalışanların beklentisi yönünde revize edilmelidir. Hekim dışı sağlık çalışanlarının ek ödeme oranlarının da arttırılacağı yeni bir döner sermaye düzenlemesi yapılması gerekir. Aksi halde sağlık çalışanları kendilerini üzgün ve kırgın hissedecek, üvey evlat muamelesi görecektir.

 

“DAĞ FARE DOĞURDU”

Türk Sağlık Sen olarak bizler bu duruma asla müsamaha göstermeyecek ve kabullenmeyeceğiz. Sağlık Bakanlığının Döner Sermaye Yönetmeliğindeki yeni düzenlemesi ile dağa fare doğurtmuştur. Sağlık çalışanları adına Türk Sağlık Sen olarak Sayın Sağlık Bakanına açık çağrımız çalışanların beklentilerini karşılayacak şekilde yönetmelik revize edilsin.”

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA