Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 00:37:23
Advert
Advert Advert
 

Lastik İş’te sosyal yardım zamları belli oldu

Lastik-İş Sendikası; toplu iş sözleşmesi görüşmeleri kapsamında Brisa, Prometeon Türkiye ve Pirelli ile 5'inci kez masaya oturdu. Görüşme sonrası açıklama yapan Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “Sosyal yardımlarda Yüzde 20 ve 47 oranlarında zam aldık. Bu Lastik-İş tarihi için büyük bir rakam” dedi
Lastik İş’te sosyal yardım zamları belli oldu
Advert

Mine ARSLAN - Lastik-İş Sendikası; 4 bin 500 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde Brisa, Prometeon Türkiye ve Pirelli ile dün TRYP By Wyndham Otel’de 5’inci kez bir araya geldi. Tryp By Wyndham Otel’de gerçekleştirilen toplantıya Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Genel merkez yöneticileri, Şube yöneticileri ve iş yeri temsilcileri, Prometeon ve Pirelli’yi temsilen İnsan Kaynakları Direktörü Alper Tokalp, İnsan Kaynakları Direktörü Ayça İnaltekin, İK Müdürü Okan Vural, Brisa Genel Müdürü Uğurtan Doğan, İnsan Kaynakları Direktörü Nilgün Özkan, İnsan Kaynakları Uzmanı Murat Şahin katılım gösterdi

 

“YÜZDE 20-47 ARASINDA ZAM ALINDI

Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı şu ifadeleri kullandı Bu toplantıda ilk defa parasal konulara girildi . Buna bağlı olarak  ölüm, doğum, evlenme konularında yüzde 20 ve 47 oranlarında zam alındı. 45 madde geçti 16 madde kaldı. Norm maddelerden üç dört tane kaldı . Kalan 16 madde ise tamamen parasal konularla alakalı. Özellikle parasal konularda net bir konuşma olmadı.

 

PARASAL KONULARA GEÇİLECEK

Biz artık toplu sözleşme görüşmelerinde parasal konulara giriş yapmak istiyoruz. 20 Mart'ta tekrar toplantı yapacağız. Orada parasal konulara girmelerini ve müzakere yapmalarını istedik. Yüzde yirmi ve kırk yedi rakamları Lastik-İş tarihi için çok yüksek rakamlar oldu. Biz dersimize çalıştık. Kendilerine taslağımızı verdik. Önümüzdeki görüşme parasal konuları konuşacağımız toplantı olacak. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Artık sonuç bekliyoruz"

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA