Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 12.08.2020 SAAT 01:21:53
Advert
Advert
 

Evlerinde durmayan yaşlılardan ilginç cevaplar

Tüm dünyada hızla yayılan ve ülkemizde de görülen koronavirüs salgınına karşı, en büyük önlem, mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamak. Ancak sokaklarda gençlerden çok yaşlılar dolaşıyor ve hepsinin sokağa çıkmak için ilginç cevabı var
Evlerinde durmayan yaşlılardan ilginç cevaplar
Advert

Abbas ÇAKAR-ÇİN’İN Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede bütün dünyaya yayılan ‘COVID-19’ adlı koronavirüsün, ülkemizde de görülmesi üzerine oldukça önemli tedbirler alındı. Yetkililer, salgını önlemek amacıyla mecbur kalmadıkça vatandaşların sokağa çıkmaması hususunda uyarıda bulundu. Vatandaşların birçoğu bu uyarılara uyarken, nerdeyse bütün illerde olduğu gibi Kocaeli’de de bu tedbire uymayanlar, tehlikeli yaş gurubunda olan 60 ve üzeri yaşlılar oldu. Kent merkezinde yürüyüş yolunda gezinen ve parklarda gezinen yaşlılara neden sokakta olduklarını sorduk. Ancak aldığımız cevaplar oldukça şaşırtıcı oldu.

 

CANIM ÇOK SIKILDI

İzmit’te ikamet eden 69 yaşındaki Bedri Keskin, “Bende 1 haftadır, nezle grip mevcut. İlaçlarımı aldım. Sinüzitimde var. Bir ekmek fırınında da sabahları şoförlük yapıyorum.  Akşam evde duruluyor. Ancak gündüz insan evde duramıyor. Benim canım çok sıkıldı. Dışarı çıkıp bir hava almak istedim. Ama sık sık elimi yıkıyorum” dedi.

 

 

MECBUR OLDUĞUM İÇİN

İzmit’te ikamet eden 62 yaşındaki Alaattin Ergün, neden kotonavirüs salığını varken dışarıda olduğunu şöyle açıkladı: “Mecbur olduğum için dışarı çıktım. Fırından ekmek aldım. Bir de markete uğradım. Eve gitmeden önce biraz oturup hava almak istedim. Az sonra eve gideceğim.”

 

MAAŞ ÇEKTİM

Çorum’da ikamet eden ve çocuklarının yanına misafirliğe geldiğini söyleyen 65 yaşındaki Musa Aykaç, “Çorum’dan ziyarete geldim. Bir süre burada kalacağım. Mecbur kaldığım için dışarı çıktım. Para lazımdı. Emekli maaşımı çektim. Şimdi eve gideceğim. Benim oğlan kimya mühendisi, özel bir şey hazırladı. Onu içiyorum. Tek aldığım önlem odur” dedi.

 

 

BİZE BİR ŞEY OLMAZ

Bahçecik’te ikamet eden 62 yaşındaki Mustafa Civelek, “Önce Allah’a sonra Tayyip Erdoğan’a ve kendime güveniyorum. Bir işim vardı. O nedenle İzmit’e geldim. Sabah evden çıkarken ellerimi ve yüzümü yıkadım. Başka da bir önlem almadım. Bize bir şey olmaz” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Röportajlar haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2722 TL 7.2432 TL
Euro
EURO
8.5581 TL 8.5240 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA