Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.05.2020 SAAT 16:06:47
Advert
Advert
 

Hürriyet, Koronavirüs dinlemedi

Türkiye, Koronavirüs’le mücadeleye odaklandığı sırada İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bir süredir ihtilaflı olduğu İzmit Tarih Koridoru’na ait 4 yerin kira sözleşmesini Encümen kararıyla feshettirdi. Söz konusu yerler ihale usulü kiralanmış, 3 yıllık kirası peşin alınmış ve sürenin bitmesine daha 2 yıl vardı
Hürriyet, Koronavirüs dinlemedi
Advert

 

 

İHALEYE GİREREK ALINDI

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, göreve başladığı günden bu yana İzmit Tarih Koridoru Derneği ile yıldızı barışmadı. Önceki dönem belediye başkanı Nevzat Doğan’ın prestij projelerinden İzmit Tarih Koridoru’nda 4 konağın işletmesini geçen yıl ihaleyle kazanan İzmit Tarih Koridoru Derneği’nin kira sözleşmelerini önceki gün encümen kararıyla feshetti.

 

ÖZCAN İSYAN ETMİŞTİ

 

İzmit Tarih Koridoru Derneği Başkanı Nüket Özcan, geçtiğimiz aylarda tüm taleplerine rağmen İzmit Belediyesi’nin tarihi yapıların olduğu bölgede bakım ve temizlik çalışmaları yapmadığını, çöp içinde bırakıldığını, geceleri de ışıkların yakılmayarak, büyük araçların park yeri haline getirildiğini belirterek isyan etmişti. Başkan Hürriyet’in bilinçli olarak bölgeyi ihmal ettiği, bölgedeki işletmelerin zarar ederek yerlerini kendiliğinden terk etmesi için zorladığı ileri sürülmüştü.

 

YALÇIN’DAN ANLAMSIZ ZİYARET

 

İzmit Belediyesi ile dernek arasındaki son gerilim Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın’ın geçen hafta akşam üzeri şoförüyle Özcan’ın evine izinsiz olarak girmesiyle yaşandı. Özcan, evine ayakkabı ile baskın yapar gibi girerek kendisini küçümsemeye çalıştığı iddiasıyla Yalçın hakkında “Haneye tecavüz” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Kira sözleşmelerinin feshi kararının bu olayın hemen ardından gerçekleşmesi dikkat çekti.

 

KORONAVİRÜS DİNLEMEDİ

 

Sözleşmesi feshedilen yerler Yeni Hamam, İzmit Tarihi Çarşı, Dernek Lokali ve Kemal Amca’nın Evi olarak bilinen tarihi konak. İzmit Tarih Koridoru Derneği, bu 4 yerle ilgili ciddi yatırımlar yapmış, İzmit’in en eski markaları ile şehrin tarihi çarşısı kurulmuştu. Koronavirüs nedeniyle icra işlemlerinin bile durduğu dönemde kira sözleşmelerinin feshedilmedi kafalarda soru işareti yarattı.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA