Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.04.2020 SAAT 07:35:45
Advert
Advert
 

Şanlı: Kabul edilemez

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı, EBA sisteminin ilk gününde eski Başbakan Adnan Menderes’in idam görüntülerinin animasyon gösterimiyle ilgili, “Menderes’in idamıyla ilgili gösterilen animasyonun hiç uygun olmayan görsel ve anlatımlar asla kabul edilemez. Pek tabii ki, eğitim içeriklerinin denetimi önemlidir” dedi
Şanlı: Kabul edilemez
rek

 

Boran AKYALAR - Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Eğitim Bilişim Ağı(EBA) ve eğitim sürecindeki son durumu değerlendirerek, “Ortaokul yaş grubundaki çocuklarımız için Menderes’in idamıyla ilgili gösterilen animasyonun hiç uygun olmayan görsel ve anlatımlar asla kabul edilemez. Pek tabii ki, eğitim içeriklerinin denetimi önemlidir. Burada zaafiyeti olanlar da mutlaka sorgulanmalı ve hesabı sorulmalıdır. Ancak bu hatadan dolayı, devletimizin, çocuklarımızın eğitim sürecinin kesintiye uğramaması amacıyla hızlı bir şekilde uzaktan eğitim tedbirini hayata geçirmesini ve bu amaçla sergilenen gayreti de tahkir etmeyi doğru bulmuyorum” sözlerini kullandı.

 

İNŞALLAH TEKRAR UZATMAK ZORUNDA KALMAYIZ

 

Şanlı, sözlerinin devamında, “Bu arada konu ile ilgili yanlışlığı kabul edip samimi özeleştiri ve açıklamalarından dolayı Sayın Ziya Selçuk’a teşekkür ediyorum. Uzaktan eğitim faaliyetinde emek veren bütün meslektaşlarımı kutluyor, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Eğitime verilen zorunlu ara 30 Nisan’a kadar uzatıldı. İnşallah tekrardan uzatmak zorunda kalmayız. Pek tabii ki esas olan, insanımızın sağlığıdır. Milletçe, her eksiğimizi gayretimizle telafi edecek azim ve gücümüz var. Fakat Allah esirgesin kaybedeceğimiz sıhhatin telafisi yoktur” diye konuştu.

 

YAPICI ELEŞTİRİ VE ÖNERİLERLE HİZMET ARTACAKTIR

 

Şanlı, sözlerini, “Yüz yüze eğitim esas olandır ve uzaktan eğitim tabii ki bunu karşılamaz. Ancak şu an kritik bir durumla karşı karşıyayız. Yüz yüze eğitime mecburen ara verdik. Devletimiz, çocuklarımızın eğitim sürecinin kesintiye uğramaması ve öğrencilerimizin motivasyonunu korumak adına hızlı bir şekilde EBA ve TV üzerinden uzaktan eğitimi devreye soktu. Öncelikle bu faaliyetin karar vericilerini ve fedakarca hizmet sunan tüm meslektaşlarımı yürekten tebrik ediyorum. Ümit ediyor ve bekliyorum ki, süreç içerisinde, MEB yapıcı eleştiri ve öneriler doğrultusunda iyileştirmeler yaparak bu hizmetin etkinliğini artıracaktır” şeklinde sürdürdü.

 

AİLELRE ÖĞRETMENLERİN ÖNERİLERİNİ DİKKATLE TAKİP ETMELİ

 

Sözlerini sürdüren Şanlı, “Unutmayalım ki, uzaktan eğitimin etkinliği ve faydasını belirleyen temel unsurların başında öğrenci ve velilerimizin disiplin ve ciddiyeti gelmektedir. Özellikle velilerimiz, bu süreçte hem çocuklarımızı evde tutmalı, hem verimli zaman geçirmeleri için tedbirleri almalı, hem de uzaktan eğitimi disiplin içerisinde takip etmelerini sağlamalılardır. Ayrıca ailelerimiz, MEB’in duyurularını ve öğretmenlerimizin önerilerini de dikkatle takip etmelidirler. Temennim ve duam odur ki, mümkün olabilecek en kısa sürede bu virüs belasını defederek hayatımızı normalleştirebilelim” dedi.

 

EĞİTİM SÜRECİNDE TEMEL UNSUR ÖĞRETMENDİR

 

Şanlı, sözlerinin sonunda şunları söyledi: “Öte yandan şunu da özellikle ifade etmek istiyorum: Sanırım tüm vatandaşlarımız, eğitime verilen bu zorunlu arada çok açık şekilde kavramıştır ki, öğretmen çok önemlidir. Çocuklarımızın gelişim ve eğitim sürecinde farklı araçlar etkin ve belirleyici olsa da temel unsur öğretmendir. İnşallah bundan sonraki hayatımızda ortak şuurumuz, bu anlayışın, toplumun tüm bireylerinde içselleştirilmesine vesile olacaktır. Bu vesileyle güzel ülkemizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızın eğitimi için fedakarlıkla hizmet veren tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7773 TL 6.7502 TL
Euro
EURO
7.3231 TL 7.2939 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA