Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.04.2020 SAAT 06:54:21
Advert
Advert
 

Kocaeli 'Evde kal, evde hayat var'

Kocaeli 'Evde kal, evde hayat var'
rek

Kocaeli Valiliği, (COVİD-19) Koronavirüsle mücadele amacıyla 81 ile gönderilen genelger ve bu genelgeler kapsamında alınan tedbirleri açıkladı.

 

Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

Tüm dünyayı tehdit eden COVİD-19 salgınından vatandaşlarımızı korumak ve yayılımını engellemek adına ülkemizde olduğu gibi ilimizde de ciddi tedbirler alınmış ve uygulamaya konulmuştur. Cumhurbaşkanlığımız ve ilgili bakanlıklar tarafından (COVİD-19) Koronavirüsle mücadele amacıyla 81 İl’e gönderilen genelgeler ve bu genelgeler kapsamında Valiliğimizce verilen talimatlar doğrultusunda;

 

İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın 112, 155 ve 156 gibi kısa numaraları aradıklarında ilçelerimizde Kaymakamlıklarımızın koordinasyonluğunda oluşturulmuş Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından Vatandaşlarımızın sağlıktan mali konulara, yemek ve gıda ihtiyaçlarının karşılanması noktasında vatandaşlarımıza her türlü destek verilmektedir.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımızın, yaşlı ve kronik hastaların evlerinden çıkmamaları ve mağdur olmamaları için zorunlu ihtiyaçlar için dışarıya çıkan Vatandaşlarımızın da dışarda mağdur olmamaları adına 24 saat çalışma prensibini en üst düzeyde uygulamaya çalışıyoruz. Koronavirüsün ülkemizde de yayılmasını önlemek için Vatandaşlarımızı hep birlikte mücadeleye davet ediyoruz.

 

Şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları %50 kapasiteyle yolcu taşıyacağından zorunlu ihtiyaçlarını gidermek üzere dışarı çıkan ve toplu taşıma araçlarını kullanan Vatandaşlarımızın bu süreçte biraz daha sabırlı olmaları ve gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir.

 

Yeni alınan kararla Toplu Taşıma Araçları üzerinde uygulanan %50 kapasiteyle yolcu taşıma kuralı işçi ve personel servislerinde de uygulanacaktır.

 

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellere yönelikte gerekli tedbirler alınmış, hizmetlerin aksamaması ve salgının etkilerinin azaltılması amacıyla asgari seviyede personel ile Vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edilmektedir.

 

İlimizde Koronavirüs ile mücadele kapsamında ilimiz genelinde gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra mücadeleye her alanda destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu anlamda salgın sürecinin en aza indirilmesi için başlatılan “Evde Kal Kocaeli” ve “Evde Hayat Var” sloganlarını toplu taşıma araçlarının panolarında ve kentin farklı yerlerinde bulunan Bilbord’lar da yayınlayarak vatandaşlarımızı bilgilendirmeye ve bilincin oluşmasına katkı sağlamaktadır.

 

Bu anlamda hastalığın önlenmesi amacıyla gerekli tedbirleri alınmasında fedakar bir şekilde mesai mevhumu gözetmeden çalışan gerek kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki personellerimiz olsun gerek Sivil Toplum Kuruluşlarında gönüllülük esaslı çalışan tüm arkadaşlarımız ile evinde kalarak bu hastalığın yayılmaması adına gerekli hassasiyeti gösteren Vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını istiyoruz. “Kocaeli Evde Kal-Evde Hayat Var”

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7773 TL 6.7502 TL
Euro
EURO
7.3231 TL 7.2939 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA