Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.05.2020 SAAT 18:09:27
Advert
Advert
 

İlkokul öğrencilerine eğlendirerek eğitim yapılmalı

Eğitim Sen Şube Başkanı Suphi Yıldırım, EBA sistemi ile ilgili görüşlerini belirterek, “İlkokul öğrencilerine özellikle daha çok eğlendirerek bu eğitim yapılmaya çalışılmalıdır. Yaşı daha büyük öğrenciler için daha iyi olabiliyor fakat küçük yaştaki öğrencilerin dikkati dağılabiliyor” dedi
İlkokul öğrencilerine eğlendirerek eğitim yapılmalı
Advert

 

Boran KAYALAR - Eğitim Sen Şube Başkanı Suphi Yıldırım, Coronavirüs tedbirleri kapsamında okulların tatil edilmesi sonrası kullanılmaya başlayan Eğitim Bilişim Ağı(EBA) sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım, “EBA sistemi ilk başlarken, bizim okullarda yapamadıklarını televizyonlarda yaptılar. İdam görüntülerini izlettiler, aralarda ilahiler verildi. Normal görüşleri neyse ona göre yayın yaptılar. Tabi sonrasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konuda özür dilediğini, denetleyemediğini söyledi. Bu konuda haklı olabilir fakat bunun denetlenmesi yapılmalıydı” diye konuştu.

 

TV’DE GEÇMİŞ KONULAR TEKRAR EDİLİYOR

“Bu tür görüntülerin çocuklara gösterilmesi çok olumsuz oldu” sözlerini kullanan Yıldırım, ”Benim öğrencilerden aldığım bilgiler derslerin çok hızlı işlendiği, bir kısmının EBA’ya giremediğini yalnızca Tv’den izlendiğini söyledi. Bunun sonrasında ben de denedim ve sisteme giriş yapamadım. Yoğunluktan kaynaklı bu girişler zorlaşabiliyor. Bununda altyapı çalışmaları geliştirilmelidir. Tv’den izlerken de geçmiş konular tekrar ediliyor. Bu yüzden çocuklar biz bunları biliyoruz diyor” şeklinde açıklamasını sürdürdü.

 

İYİ NİYETLE YAPILAN BİR ÇALIŞMA GELİŞTİRİLMELİ

Yıldırım sözlerini, “Bu yüzden ilkokul öğrencilerine özellikle daha çok eğlendirerek bu eğitim yapılmaya çalışılmalıdır. Yaşı daha büyük öğrenciler için daha iyi olabiliyor fakat küçük yaştaki öğrencilerin dikkati dağılabiliyor. Elbette ki yüz yüze eğitim gibi olmuyor. Dikkat dağıtacak materyal daha fazla bu yüzden daha çok görselle desteklenerek bu dersler anlatılmalıdır. Ben açıkçası özellikle ilkokul çocuklarına çok yararlı olacağını düşünmüyorum ama yine de iyi niyetle yapılan bir uygulamadır ve çocukların okuldan kopmaması adına güzel bir çalışmadır. Biraz daha geliştirilmesi gerekiyor” şeklinde sonlandırdı.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA