Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 02.06.2020 SAAT 03:52:52
Advert
Advert
 

Büyükşehir’in kasasında 75 milyon kalacak

Cumhurbaşkanlığı, belediyelerin aylık vergi payı ödemelerinden kaynaklanan borçlarına karşılık yapılan kesintinin 3 ay boyunca yapılmaması kararı aldı. Bu kararla aylık 21 milyon lire Yuvacık Barajı ödemesi yapan Büyükşehir’in cebinde, diğer ödemelerle beraber 3 ayda 75 milyon lira kalacak
Büyükşehir’in kasasında 75 milyon kalacak
Advert

 

BÜYÜK DESTEK

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararla belediyelere salgınla mücadelede kaynak sağlandı. Belediyelerin aylık vergi payı ödemelerinden kaynaklanan borçlarına karşılık yapılan kesinti, 3 ay boyunca yapılmayacak. Yani, nisan, mayıs ve haziran aylarında belediyeler devlete olan vergi borçlarından muaf tutulmuş olacak.

 

YUVACIK 21 MİLYON

BU kararla kasasında en çok para kalacak belediyelerin başında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olacak. Çünkü Büyükşehir Belediyesi’nin paylarından aylık 21 milyon lira sadece Yuvacık Barajı için kesiliyor. Diğer kesintilerle beraber bu paranın 25 milyon lira olduğu ifade ediliyor. Yani, 3 ayada toplam 75 milyon lira, Büyükşehir’in kasasında kalacak.

 

İŞTE KARARNAME

KARARNAME şöyle: “Büyükşehir belediyeleri, il özel idareleri, belediyeler ve bunların bağlı kuruluşlarının borçlarına karşılık genel bütçe vergi gelirleri tahsilat toplamı üzerinden ayrılacak paylardan yapılacak kesintilere ilişkin esaslarda değişiklik yapılmasına dair esasların yürürlüğe konulmasına karar verilmiştir.” Mevlüt SOYSAL

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8283 TL 6.8011 TL
Euro
EURO
7.5974 TL 7.5671 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA