Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 02.06.2020 SAAT 05:28:31
Advert
Advert
 

3 hastanenin önüne çadır kurulacak

Kocaeli’de pandemi hastanesi olan İzmit SEKA Devlet Hastanesi, Derince Eğitim ve Araştırma ile Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin önüne koronavirüs teşhisi için çadır kurulacak
3 hastanenin önüne çadır kurulacak
Advert

 

Burçin SAĞLAM AYSU - TÜRKİYE’DE 81 ilde belirlenen pandemi hastanelerinin bahçesinde teşhis çadırları kurulmaya başlandı. Ateş, öksürük ve nefes darlığı gibi koronavirüs belirtileri görülen kişilere ilk teşhis, hastane binasının dışında kurulan bu çadırlarda konuluyor. Kocaeli’de ise İzmit SEKA Devlet Hastanesi ile birlikte Derince Eğitim ve Araştırma ile Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi pandemi hastanesi olarak seçilmişti.

 

BU ÜÇÜNE GÖNDERİLİYOR

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmit SEKA Devlet Hastanesi ile Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde pandemi hastalarının tedavileri yapılıyor. İlimizde bunlarında dışında kalan diğer özel ve devlet hastanelerinde koronavirüs şüphesi ile gözetim altına alınan ve testleri pozitif çıkan hastalar Derince Eğitim ve Araştırma, SEKA ve Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderilerek burada tedavi altına alınıyor.

 

ÖNCE ÇADIR SONRA HASTANE

Şimdi ise bu hastaneler önüne çadırlar kurulacak. Çadırlarda sağlık personeli tarafından, vatandaşların başvuruları alınıp koronavirüs şüphesi bulunanların ilk değerlendirmeleri yapılıyor. Ön değerlendirmede hasta şüpheli görülürse hemen müdahale ediliyor ve tedavisi için gerekli birime sevk ediliyor. Bu sayede hastaneler için ekstra kapasite oluşturulurken pozitif teşhisi konulan kişilerin de virüsü diğer hastalara bulaştırmasının önüne geçiliyor.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8283 TL 6.8011 TL
Euro
EURO
7.5974 TL 7.5671 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA