Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 02.06.2020 SAAT 05:35:21
Advert
Advert
 

'Bu yıl kutlamalar internetten olacak'

'Bu yıl kutlamalar internetten olacak'
Advert

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Kütüphane Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakan Ersoy’un mesajı şöyle:
“Okumak, insanı insan yapan, yaradılışı besleyen en önemli kaynaktır. Düşünmek, yargılamak, sonuç çıkarmak, öğrenmek, anlamak ve anlamlandırmak hepsinin temel kaynağında okumak yatmaktadır. Tüm bunlar ve daha fazlası bilgiyle mümkündür. Bilgi olmadan fikirlerin içleri boş, temelleri çürük kalmaya mahkûmdur. Unutmayalım ki fikri üretimin olmadığı toplumlar, başkalarının fikirlerinde bir ayrıntı olmaktan öteye geçemezler.

 

ORTAK BİR HAZİNE
Bütün insanlığa ait ortak bir hazine olan bilgi korunmalı, paylaşılmalı ve nesilden nesle aktarılmalıdır. Kütüphanelerimiz bu asli amaca hizmet eden merkezlerdir. Bununla birlikte insanların değişen istek ve ihtiyaçları doğrultusunda kütüphaneler de gelişmeye ve farklılaşmaya devam etmektedir. Bu yıl “Kütüphane Haftası” için belirlenen “Şehir Kültürü ve Kütüphaneler” teması, değişen kütüphanecilik anlayışına da işaret etmesi açısından önemlidir.

 

CEVAP VERECEK 
Kütüphanelerimiz artık eğitimlerle, atölye çalışmaları ve etkinliklerle, bilgiyi deneyimleyerek öğrenme imkânı sunan; sosyal donatıları ile ziyaretçilerinin ihtiyaçlarına cevap veren birer yaşam alanına dönüşmektedir. Bu dönüşüm onları her türlü bilginin paylaşılmasıyla oluşan ortak zeminde, insanların tanışmasını ve iletişim kurmasını sağlayan; düzenlenen etkinlikler ve hizmetler aracılığıyla sosyal sorumluluk üstlenerek toplumsal işlevlerini yerine getiren birer cazibe merkezi haline getirmektedir. Neticede kütüphaneler bulundukları bölgenin kalkınmasında itici bir güç olmakta, şehir kültürünü şekillendiren kurum ve yapılar arasında önemli bir konuma yükselmektedir.

 

Bu düşünceler ile Kütüphane Haftası’nı kutluyor, hizmetlerimizin aksamadan eksiksiz bir şekilde sürdürülmesi için gece gündüz özveriyle çalışan kütüphanecilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Tüm dünya ile birlikte içinden geçtiğimiz istisnai süreçte, geçici olarak kütüphanelerimiz kapalı olsa da, “Bu Tatilde Etkin Kütüphane Evinizde”  etkinliklerimizi başlattığımızı, tüm aktivitelerimizi Twitter’da @kutuphanedeyiz, Instagram ve Facebook’ta @kutuphanedeyim, Youtube’da kütüphanedeyim hesapları üzerinden izleyebileceğinizi ve “KütüphanemCepte” mobil uygulaması ile sistemde bulunan e-kitapları ücretsiz okuyabileceğinizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Sağlıklı günler dilerim.”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8283 TL 6.8011 TL
Euro
EURO
7.5974 TL 7.5671 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA