Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 05.06.2020 SAAT 05:37:23
Advert
Advert
 

Başka bir hastaya umut oldu

‘Öykü Arin’e Umut Ol’ kampanyası ile donör olmayı kabul eden İş İnsanı Sıraç İşcan’ın kök hücresi başka bir hasta ile eşleşti. İşcan, 10 yaşındaki bir hastaya umut oldu
Başka bir hastaya umut oldu
Advert

Boran KAYALAR - İki yıl önce lösemi tanısı konulan 5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için ülke genelinde bir kampanya başlatılmıştı. ‘Öykü Arin’e Umut Ol’ adlı kampanya geniş kitlelere ulaşmış ve yüzlerce kişi donör olmak için kan bağışında bulunmuştu. Kan bağışında bulunanların kök hücreleri lösemi tanısı konulan diğer hastalarla da zaman zaman eşleşmişti. Bu örneklerden biri de ilimizde yaşandı.

 

ÖYKÜ İÇİN DONÖR OLMUŞTU

 

Kök hücre bağışından bulunmak için sağlık merkezlerine başvuran vatandaşlardan biri de İş İnsanı Sıraç İşcan oldu. İlimizde ikamet eden İş İnsanı Sıraç İşcan da Öykü Arin için kan bağışında bulunup donör olmuştu. Öykü Arin’in bir yandan tedavisi sürerken İş İnsanı Sıraç İşcan’ın verdiği kan örneği başkan bir hasta ile eşleşti. İşcan bu kapsamda kök hücre bağışında bulunarak başka bir hastaya umut oldu.

 

HASTA 10 YAŞINDA

 

İlimizin İş İnsanlarından olan ve geniş bir kesim tarafından tanınan 49 yaşındaki Sıraç İşcan, kök hücresi başka bir hastayla eşleşince Gebze Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’ne yatırıldı. İşcan’a beş gün boyunca kan hücrelerinin çoğalması adına sabah akşam iğne yapıldı. 6 saatlik kan devridaimi yapılırken kök hücreler alınıp hastaya ulaştırıldı. İşcan’ın en büyük destekçisi ise eşi Serap İşcan oldu. Hastanın ismi ve hangi ilde olduğu henüz açıklanmazken 10 yaşında 30 kilo ağırlığında olduğu öğrenildi. Hasta iyileşince donörü ile bir araya gelebilecek.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7699 TL 6.7429 TL
Euro
EURO
7.5927 TL 7.5624 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA