Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.05.2020 SAAT 17:25:49
Advert
Advert
 

Dolandırılıyorsunuz!

TOKİ’nin Kocaeli’nde yapacağı bin 250 ucuz konut kurasında ismi çıkan vatandaşlar, bazı uyanıklar tarafından taşınmaz devri bahanesi ile kandırılarak dolandırılıyor.
Dolandırılıyorsunuz!
Advert

Abbas ÇAKAR-Kocaeli’nde binlerce insanın başvurduğu, TOKİ’nin yaptıracağı ucuz konutlar için kuralar geçtiğimiz günlerde çekildi.  Zaten zor şartlarda yaşayan ve bir şekilde uygun taksit ve ödemeler ile ev sahibi olacak olmanın mutluluğunu yaşayan talihliler, bazı fırsatçı dolandırıcıların hedefi haline geldi. Bir şekilde TOKİ’den ucuz konut almaya hak kazananların  isim ve  iletişim bilgilerine ulaştıkları tahmin edilen kişi veya kişiler,  talihl,i vatandaşları arayarak, TOKİ’den aradıklarını ve taşınmazın devri için  ismini verdikleri bankadaki hesap numarasına  2 ile 5 bin arası  para yatırılması gerektiğini söyleyerek kandırdı.  Bu yalana inanan vatandaşlardan bazıları, parayı yatırdıktan sonra tapu müdürlüğüne gittiklerinde ise böyle bir işlemin olmadığını, olsa dahi bunun konutların tamamlanıp teslim edildiğinde istenebileceği cevabını aldı.  Dolandırıldıklarını anlayan şahıslar savcılığa şikâyette bulunurken,  yetkililer ucuz konut almaya hak kazanan talihlileri bu ve benzeri işlemlerde TOKİ’yi arayarak bilgi almalarını ve dikkatli davranmalarını istedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA