Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 22:47:18
Advert
Advert Advert
 

İşte dolarda son durum!

Geçen hafta dolar 7,24'lük rekorunu kıran dolar/TL güne 6,90 seviyelerinden başladı. Piyasalar gözü Ankara'nın döviz-TL takası (swap) için yabancı ülkelerle yaptığı görüşmelerde. Reuters, Ankara yeni swap hattı kurmak için Tokyo ve Londra ile görüşürken, var olan swap imkanının hacmini artırmak için Çin ve Katar ile de temas halinde olduğunu yazdı. ABD Başkanı Donald Trump ise Çin ile tüm ilişkileri kesebileceğini söyleyerek ticaret savaşını şiddetlendirme sinyali verdi.
İşte dolarda son durum!
Advert

Dolar/TL güne 6,90 seviyelerinden başlarken, piyasalar gözü Ankara’nın döviz-TL takası (swap) için yabancı ülkelerle yaptığı görüşmelerde olmaya devam ediyor.

Euro/TL de güne 7,46 seviyelerinden başladı. Brent tipi petrolün varil fiyatı 31 dolar seviyesinde hareket ediyor.

DOLAR
6.9076
(%-0.12)
EURO
7.466
(%-0.19)
ALTIN
385.407
(%0.14)

Yetkililerin Reuters’a verdiği bilgiye göre, Ankara yeni swap hattı kurmak için Tokyo ve Londra ile görüşürken var olan swap imkanının hacmini artırmak için Çin ve Katar ile de temas halinde. Ancak görüşmelerin hangi aşamada olduğuna dair henüz bilgi yok.

 

Bugün 14.30’da Merkez Bankası (TCMB) Mayıs ayı beklenti anketini açıklayacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı saat 11.00’de Nisan ayı bütçe dengesi verilerini, TÜİK de saat 10.00’da Nisan konut satışı istatistiklerini yayımlayacak.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ekonomi haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8693 TL 6.8419 TL
Euro
EURO
7.7611 TL 7.7302 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA