Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 11.07.2020 SAAT 08:43:54
Advert
Advert Advert
 

Kocaeli’de hedef çok daha büyük

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Kocaeli’nin canlı yayın konuğu oldu.
Kocaeli’de hedef çok daha büyük
Advert

Pandemi sürecinde çalışmalarına dijital ortamda da devam eden CHP Kocaeli İl Örgütü özellikle son haftalarda sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınlar ile büyük beğeni toplamaya devam ediyor. Gerçekleştirilen dijital konferansların son konuğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. İl Başkanı Harun Yıldızlı’nın da katılığı programın moderatörlüğünü İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Zeki Karakadılar üstlendi. “Halkın Nabzı: Yeni Nesil Siyaset Üzerine” isimli dijital canlı yayına yüzlerce insan katılırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları büyük beğeni topladı. İmamoğlu yaptığı açıklamada, “Komşu ilimiz Kocaeli ile sıkı diyaloglar kuracağız’’ dedi.

 

HÜKÜMETLE UYUM YAŞAYAMADIK

İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu: ‘’Kocaeli’de sevgili İzmit Belediye Başkanımız Fatma Hanım ile bir başlangıç yapıldı. Başlangıç sonrası hedef çok daha büyük olmalı. Pandemi süreci, Dünya tarihinde böyle bir dönem belki de ilk defa yaşıyoruz. Siyasi, kişisel veya bir gruba bir partiye ait bütün duyguları bir kenara bırakıp milli bir seferberliğe ve mücadele etmemiz gereken bir durum. Bilim kuruluyla çalışarak İstanbul’da bir koordinasyon kurulu kurduk. Muhtarlarla işbirliği oluşturduk. İktidar partililere seslenerek siyaseti bir kenara koymalıyız dedim. Ne yazık ki hükümetle bir uyum yaşayamadık’’ dedi.

 

DÜNYA BU KONUDA İYİ BİR MÜCADELE VEREMEDİ

Sözlerine devam eden Başkan İmamoğlu, “İstanbul lokomotif bir ildir. İstanbul’da her şey yolundaysa ülkede de her şey yolundadır.  Komşu ilimiz Kocaeli’yle sıkı diyaloglar kuracağız. Pandemi süreci dünya çapında bir deneyim. Tarih boyunca böyle bir deneyim olmamıştır. Bütün duyguları bir kenara koyup, bir takım kişisel, partiye ait duyguları bir kenara koyarak milli bir seferberliğe dönüşebilecek farklı kurumlarla, Avrupa Birliği başkanıyla ve birçok toplulukla görüşmelerim oldu. Dünya bu konuda iyi bir mücadele veremedi” diye konuştu.

 

KARŞI TARAFIN NİYETİ

15 Şubat 2020 tarihinden itibaren pandemiyi gündemimize aldık. Hâlbuki bir şehrin pandemi kurulunun düzenli toplanması lazım, birçok ortak karar alması lazım. Hatta 16 milyonluk bir kent pandeminin merkezi, siyasi partinin genel başkanı kimliğiyle sadece AK Parti il başkanlarıyla, belediye başkanlarıyla toplantı yapıldı. Biz sokağa çıkma yasağı uygulanmalı dediğimizde bize etmediklerini bırakmadılar. Sonrasında bayramda yapılacak olan kısıtlama belki de pandemide mücadelede etkili olacaktır. Biz diyoruz ki beraber iç içe hareket etseydik daha iyi mücadele verebilirdik. Bu süreçte İstanbul’la hiç mi ilgilenmediler tabii şahsıma iftira atarak ilgilendiler. Her gün bir yalan iftira, bize terörist diyerek negatif ilgilerini gösterdiler. Hatta yetinmediler Kanal İstanbul’un ihalesini yapmaya kalktılar. Sağlık konusunda mücadele etmek istedik. Karşı tarafın niyeti bu değildi o yüzden birlikte hareket edemedik.

 

YEREL YÖNETİMLER GÜÇLÜ OLMALI

Yüzbinlerce insan işsiz kaldı. Dayanışma ruhu çok önemli. Bu tür kriz ortamların en önemli ve birinci karakteri uzlaşmadır. İkincisi ise güvendir. Uzlaşma olmadan güven olmaz. Seferberlik süreci en az 1 buçuk sene daha devam edecek.  Bu süreçte hazırlıklarımız var; 1. Faz, 2. Faz, 3. Faz. Bütün belediyeler yüzde 50 gelir kaybına ulaşmışken ne yazık ki hükümetin belediyelere takviye konusunda bir girişimi olmadı. Yerel yönetimlerin güçlü olmadığı hiçbir ülkede sosyal refahı sağlayamazsınız. 2020‘nin sonuna kadar kamu yöneticileri olarak sıkı çalışmalıyız. Siyaseti bir kenara koyup seferberlik duygusu ile mücadele etmeliyiz.

 

SİYASET BİR MESLEK DEĞİLDİR

Açıklamalarına devam eden İmamoğlu hiçbir zaman polemiğe girmediklerini belirterek; Siyaset bir meslek olmamalı, siyaseti bir günde bırakabilmelisiniz, görevi devredebilirsiniz. Çağdaş toplumlar ileriye böyle yürüyebilirler. Biz şeffaflığa devam etmek zorundayız. Mecliste bize yapılan kötü tavırları vatandaşlara göstermeye devam edeceğiz. Gençliğimiz var, gençlerimize güvenmeliyiz. Yeni nesil siyasetin gerçeklikler üzerinden gençleri içine katacak, gençlerin sinerjisinden yararlanarak üretim yapabilecek gençleri kazanmalıyız. Siyaset bir amaç veya meslek değildir. Her genç arkadaşımın önce elinde bir mesleği olmalı. Gençlerimiz önce okulunda, mesleğinde başarılı olmalı.’’ İfadelerini kullandı.  

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA