Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 23:22:55
Advert
Advert Advert
 

Soyluçiçek: Çiftçi'nin milli bayramlara garezi mi var?

CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, “Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi milli bayramlara karşı bir garezi mi vardır bilinmez ama ulusumuzun birliğe beraberliğe ihtiyacı olduğu şu günlerde bayrak dahi asmaya tenezzül etmemiştir” dedi.
Soyluçiçek: Çiftçi'nin milli bayramlara garezi mi var?
Advert

Boran KAYALAR - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bayrak asmamasına tepki gösterdi. Soyluçiçek yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “ 19 Mayıs Türk Milleti için bir milattır. Ulusal egemenliğimiz ve Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.

 

 

MİLLİ BAYRAMLARA GAREZİMİ VAR

 

Gelin görün ki Çayırova Belediye Başkanımız Bünyamin Çiftçi, saygı niteliğinde bile olsa sabah törene katılma gereği duymamış hatta milli bayramlara karşı bir garezi mi vardır bilinmez milli bayramlarda ulusumuzun birliğe beraberliğe ihtiyacı olduğu şu günlerde bayrak dahi asmaya tenezzül etmemiştir.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dahil 19 Mayıs Gençlik Spor Bayramımızda Çayırova Belediyesi bir bayraklama çalışması yapmamıştır. Şimdi Sayın Bünyamin Çiftçiye Halkımızın talepleri doğrultusunda soruyoruz.

 

BU KADAR ZOR OLMAMALIDIR

 

Milli Bayramlara neden katılmıyor ve gereken önemi vermiyorsunuz? Tarihi dönüm noktalarından olan böylesine özel bir günde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunmak ve çelenk koyup Atatürk ve silah arkadaşlarına şehitlerimize ve gazilerimize saygı göstermek bu kadar zor olmamalıdır. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda aynı hataları yapılmamasını temenni eder bu günlerin önemini ve sadece tatil günü olmadığını da kendisine hatırlatırım. Milli Bayramlar Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak için kabul edilmiştir. Millî Mücadele döneminin zorluklarını yaşamamış, Cumhuriyet’in kazandırdıkları bu özel günlerin değerinizaman zaman unutturulmaktadır. Oysa bu günlere hak ettikleri değeri yüce ve aziz milletimiz hem bugün hem de yarın unutmayacaktır.” dedi

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8693 TL 6.8419 TL
Euro
EURO
7.7611 TL 7.7302 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA