Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 14.07.2020 SAAT 09:36:51
Advert
Advert Advert
 

İşlenmemiş Tarım Arazisi Kalmasın Projesi hayata geçiriliyor

Karamürsel Kaymakamlığı tarafından hazırlanan "İşlenmemiş Tarım Arazisi Kalmasın" Projesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) iş birliğiyle başlatılıyor.
İşlenmemiş Tarım Arazisi Kalmasın Projesi hayata geçiriliyor
Advert Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin, "ekilmeyen tarım arazisi kalmayacağı"na ilişkin söylemleri doğrultusunda hazırlanan proje, MARKA'ya sunuldu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda proje, başarılı 4 çalışma arasında yer aldı. Proje, Kaymakam Osman Aslan Canbaba ve MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu tarafından telekonferans yoluyla imzalandı.  Canbaba, burada yaptığı konuşmada, ilçede atıl durumda olan tarım arazileri için proje geliştirmek istediklerini belirtti.

 

İlçenin toplam yüz ölçümünün yaklaşık yüzde 15'ini oluşturan bu arazilere işlev kazandırılmasını, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesini ve tarımsal üretimin sağlanmasını istediklerini ifade eden Canbaba, "Tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesini amaçladık." şeklinde konuştu.  Canbaba, atıl arazilerin üretime kazandırılmasının istihdama da katkı sağlayacağını dile getirerek, bu sayede hızlı, ekonomik şekilde tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yayılacağını kaydetti. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8755 TL 6.8480 TL
Euro
EURO
7.7856 TL 7.7545 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA