Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 11.07.2020 SAAT 06:49:48
Advert
Advert Advert
 

Berberler ve kuaförler: Hedef gösteriliyoruz

Berberler ve kuaförler: Hedef gösteriliyoruz
Advert

Son günlere berber ve kuaförler ile ilgili çıkan korona haberleri üzerine oda başkanı Mustafa Bozkurt bir açıklama yaptı.

 

Bozkurt yaptığı açıklamnda şu ifadeleri kullandı:

 

"Salgın döneminde tedbir amaçlı kapatılan yaklaşık 50 gün kapalı kalan ve zor günler geçiren esnafımız ilgili bakanlıkların belirlediği belli kriterler çerçevesinde 11 Mayıs 2020 tarihinde tekrar faaliyete başladı. Genelgede belirtilen kriterler kendilerine mali yük getiriyor olmasına rağmen alınan önlemleri mümkün olduğu kadar uygulamaya gayret ediyorlar. Valiliğimizin talimatıyla gerçekleştirilen denetimlerde de uygulamaları görebiliyoruz. Bu kriterleri harfiyen uygulamaya çalışan esnaflarımıza da teşekkür ediyoruz. istisnalar mutlaka var bu esnaflarımızı da en kısa zamanda kurallara uymaları konusunda uyarıyoruz.

 

Eksik uygulamalar esnaflarımızın duyarsızlığın dan değil genelgede belirtilen tek kullanımlık ürünlerin temininde yaşanan sıkıntılardan kaynaklanmaktadır. Bu ürünleri temin eden firmalarla irtibat halindeyiz en kısa zamanda bu ürünlerin teminindeki sıkıntılar ortadan kalkacaktır. Açıldığı mız ilk hafta berberler zam yaptı haberi yayıldı. Hayır berberler zam yapmadı. esnafımız 2019 yılında çıkan ve kriz nedeniyle müşterisine yük getirmemesi adına uygulayamadığı tarifeyi artan maliyetler karşısında uygulamak zorunda kaldı. Kullanılan tek kullanımlık ürünler verilen hizmete ister istemez maliyet olarak yansımaktadır .

 

Son günlerde de ulusal kanallarda çıkan bazı yorumcular neredeyse virüsün Çin'den değil de berberlerden çıktığını söyleyeceklerinden endişe ediyoruz. Son olarak da birkaç gün önce art niyetle olmadığına inandığımız bir yerel gazetemizde çıkan 26 berberin test sonucu pozitif çıktı haberi Uşak ilimizde olmasına rağmen Kocaeli'de imiş gibi algılanması müşterilerimizin tedirgin olmasına. Ve esnaflarımızın bayram öncesi boş kalmalarına sebep olmuştur. Müşterilerimizin bu tedirginliğini ortadan kaldırmak adına Kocaeli berberler odası olarak valiliğimize ve kaymakamlıklar ımıza müracaat ederek ilçe sağlık müdürlükleri mizle birlikte yetki alanımızdaki esnaflarımızın ve çalışanlarının testlerini yaptırıyoruz

 

Yine ilçe belediye başkanlarımızın desteğiyle iş yerlerimizi dezenfekte ediyoruz. Kocaeli büyükşehir belediyemizden kocaeli'deki bütün berber kuaför ve güzellik merkezlerine işyerlerinde kullanmak üzere hijyen paketi ve isteyen esnaflarımıza gıda kolisi desteği aldık İlçe belediyelerimiz de maske ve dezenfektan dağıtımı yapıyor . bu zor dönemde esnafımızın yanında olan Kocaeli valiliğimize ilçe kaymakamları mıza Kocaeli büyükşehir belediye başkanımıza ilçe belediye başkanlarımıza ilçe sağlık müdürleri mize ve çalışanlarına Basın mensuplarımıza esnaflarımız adına teşekkür ediyoruz."

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA