Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 11.07.2020 SAAT 07:16:39
Advert
Advert Advert
 

'Güçlü sanılan devletler maskeye muhtaç oldu'

'Güçlü sanılan devletler maskeye muhtaç oldu'
Advert

Türk Ocakları Kocaeli şube BaşkanI Yücel Alpay Demir Bayram mesajı yayınladı. 

 

Yücel mesajında şu ifadelere yer verdi:

Saygıdeğer basın mensupları, yüce Türk milleti

Başı rahmet ortası mağfiret sonu İnşallah cehennem azabından Kurtuluşa vesile olduğuna iman ettigimiz bir mübarek Ramazan ayını daha tamamladık.

Yüce Allah inşallah tuttuğumuz oruçları yaptığımız yardımları fitre ve zekatları kabul etsin hepimize tekrarını nasip etsin.

İlk kez Cuma namazlarımızı, Teravih namazlarımızı kılanmadığımız ve birlikte bayram namazı kılamayacağımız bir Ramazan ayı idrak ettik!

İnşallah idrak etmemiz gereken şeyleri idrak edebilmişizdir!

İnşallah yaşadığımız olumsuzluklar kısa zamanda son bulur.

Bu vesileyle covid 19 salgın sürecini çok başarılı bir şekilde yöneterek salgının yayılmasını ve etkilerini azaltan Devletimize, tüm fedakar sağlık çalışanlarımıza, sağlık bakanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Salgın esnasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, salgın ile mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza ve bu zor günlerde vatanımızı terör belasından korumak için canlarını veren Aziz şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet kederli ailelerine de sabır ve başsağlığı, Gazilerimizin ve hala salgın ile mücadele eden hastalarımızın da bir an önce sağlıklarına kavuşmaları için de yüce Allah'dan acil şifalar niyaz ederiz.

Türk Ocakları Kocaeli şube yöneticileri olarak dileriz ki!

Dünyayı ve ülkeleri yönetenler!
Herkesi can derdine düşüren, kendini güçlü zanneden ülkeleri bile altüst eden, süper güçleri yardıma muhtaç hale getiren,  zengin fakir ayırt etmeyen, teknolojisinin son noktaya eriştiği zannederek uzayı bölüşerek yeni bir gezegen inşa etmeyi planlayanları! ağız maskesine muhtaç edebilen, küçük musibetlerden çıkartmaları gereken dersleri daha büyük musibetlerle karşı karşıya kalmadan önce çıkartabilsinler.

Önemli olanın, gücü elinde bulundurmak, tüm zenginliklere sahip olmak, herşeye karar vermek ve sürekli iktidar kalabilmek ile değil, gücü, tüm zenginlikleri, tüm nimetleri ve yönetimi "insanca ve hakkınca" birlik beraberlik içerisinde paylaşarak rıza alarak ve Allah'ın rızasını gözeterek yaşamak olduğunu anlayabilirsinler.

Kurtuluş ve ferafa ancak böyle erişilebileceğini mazeret aramadan kabul etsinler.

Yüce Allah; tüm insanlığa, kaybedince kıymetini anladığımız covid-19 öncesi sağlığımızı yaşam standartlarımızı ve sosyal hayat düzenimizi tekrar nasip etsin.

Sağlıklı müreffeh huzur ve barış içerisinde yaşayamak için talep ettiklerimiz gerçekleşince de kıymetini bilmek için akıl ve fikir ihsan eylesin inşallah.

Ramazan Bayramınız mübarek olsun, amin.

Selam ve dua ile 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA