Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 23:33:12
Advert
Advert Advert
 

Bayramda bir tek onlar dışarı çıkabildi

Sokağa çıkma günlerinin Ramazan Bayramı’na denk gelmesi 65 yaş üstü kişiler için mutluluk verici olsa da, her bayram olduğu gibi yakınları ile buluşamaması ise buruk bir bayram geçirmelerine neden oldu
Bayramda bir tek onlar dışarı çıkabildi
Advert

Boran KAYALAR - Dünyada yüzbinlerce, ülkemizde binlerce insanın yaşamını yitirmesine neden olan Koronavirüs salgını sebebiyle bir süredir 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için kısıtlamalar uygulandı. Haftanın belirli bir günü ve belirli saatlerde 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilere sokağa çıkma izni veriliyor. Bugün 65 yaş üstü vatandaşlar için kısıtlama ortadan kalktı ve saat 14.00 ile 20.00 arasında sokağa çıktılar. Sokağa çıkma günlerinin Ramazan Bayramı’na denk gelmesi 65 yaş üstü kişiler için mutluluk verici olsa da, her bayram olduğu gibi yakınları ile buluşamaması ise buruk bir bayram geçirmelerine neden oldu.

 

KAPALI MAĞAZALARA BAKTILAR

Günlerdir sokağa çıkamayan 65 yaş üstü kişiler saat 14.00’ü gösterdiğinde sokağa döküldü. Şehrin birçok noktasında yürüyüş yapan, banklarda oturarak sıcak havanın tadını çıkaran vatandaşlar, önceki yıllardaki bayramlardan farklı olarak yakınları ile daha çok telefonla iletişim kurdu. Bazı kişiler ise kapalı olan giyim mağazalarında yer alan ürünleri dışarıdan bakarak inceledi. Kimi vatandaşlar ise dışarı çıkmalarını fırsat bilerek bankamatiklerden işlem yaptı. İşlem yapamayan vatandaşlara ise dışarıda olan meslek grupları yardımcı oldu.

 

İNSANIN İÇİ BURKULUYOR

Kısıtlamanın ortadan kalkmasıyla dışarı çıkan 65 yaş üstü vatandaşlar, yakınları ile telefon aracılığıyla konuştu. 65 yaş üstü kişiler, yürüyüş yaparken birbirlerinin bayramını kutlamayı da ihmal etmedi. Dışarıda olan meslek grupları ile de sözlü olarak bayramlaşan kişiler, “Bu bayram elbette biraz buruk geçiyor. Sevdiklerimizle elbette bir araya gelemiyoruz. Böyle olması onlar için de bizim için de iyi fakat yine de insanın içi burkuluyor. Bugünler geçsin de o zaman doya doya birbirimize sarılırız” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8693 TL 6.8419 TL
Euro
EURO
7.7611 TL 7.7302 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA