Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 14.07.2020 SAAT 08:44:10
Advert
Advert Advert
 

Başiskele’de 97 cami hazır

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Başiskele'de yeniden toplu namaz için camilerin hijyen açısından büyük bir ölçüde hazır olduğunu söyledi.
Başiskele’de 97 cami hazır
Advert Advert

Koronavirüs ile mücadelede Başiskele’de başarılı çalışmalara imza atan Başiskele Belediyesi, 29 Mayıs Cuma günü itibariyle ibadete açılacak olan camileri dezenfekte etmek için seferber oldu. Başiskele Belediyesi, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uzun süredir toplu ibadetlere kapalı olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen hafta açıklanan normalleşme programı çerçevesinde 29 Mayıs Cuma günü sosyal mesafe kuralına uygun olarak yeniden ibadete açılması planlanan camileri virüslere karşı etkili özel solüsyonlu ilaçlarla dezenfekte etmeye başladı.


Küresel Koronavirüs Salgını’nın ülkemizde de ilk kez ortaya çıktığı ilk günden bu yana tedbirlerini arttırarak devam ettiren Başiskele Belediyesi, ilçede ibadete açılması planlanan Başiskele Müftülüğü’ne bağlı 97 camide vatandaşların daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde ibadetlerini gerçekleştirmeleri için temizlik ve dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü personellerinden kurulan dezenfekte ekipleri, ilçenin her mahallesinde cadde cadde, sokak sokak yaptığı dezenfekte çalışmalarını camiler ibadete kapalı olmasına rağmen belirli programlar dahilinde cami avlularını ve abdesthaneleri dezenfekte etmeyi ihmal etmiyordu.

 

Toplu ibadetlerin 29 Mayıs Cuma Namazı ile birlikte yeniden toplu namazların başlayacağının açıklanmasının ardından belediye ekipleri, ilçedeki tüm camilerin iç kısımlarını, avluları, abdesthaneleri ve ayakkabılıkları Cuma gününe kadar detaylı bir şekilde dip bucak dezenfekte edilecek. Belediye ekipleri ayrıca uzun bir aradan sonra ibadete açılacak camilerin çevre düzenlemesini, çim biçme, mıntıka temizliği gibi işlerini de tamamladılar. Çalışmalar hakkında bilgiler veren Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “Başiskeleliler olarak avlusu büyük ve meydanı olan camilerimizin yoğun olması dolayısıyla biz çok şanslıyız. Diyanet ile ilçe müftülüğümüz ile irtibat halindeyiz. Camilerimizin çevre düzenlemelerini gözden geçiriyoruz.

Çim biçme, yabani ot temizleme, mıntıka temizliği gibi işlerini yapıyoruz. Camilerimizin meydanlarını ve avlularını özel solüsyonlu tayzikli suyla yıkıyor ve camiye gelen hemşehrilerimizin dokunabileceği her yeri dezenfekte ediyoruz.” dedi. Bu cuma gününü büyük bir özlem ile beklediğini ifade eden Başkan Özlü, “Uzun bir aradan sonra 29 Mayıs İstanbul'un Fethi'nin sene-i devriyesi gibi özel bir günde Cuma Namazı için kapılarını ibadete açacak camilerimizde hemşehrilerimizle birlikte Cuma Namazı kılacağımız o mübarek günü büyük bir hasret ve özlemle bekliyorum.” diye konuştu.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8755 TL 6.8480 TL
Euro
EURO
7.7856 TL 7.7545 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA