Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 23:28:53
Advert
Advert Advert
 

Türkiye normalleşmeye hazırlanıyor

Türkiye’de corona virüsü ile ilgili atılacak normalleşme adımları merak ediliyor. 11 Mayıs tarihinde berberlerin, güzellik merkezlerinin ve AVM’lerin açılmasıyla başlayan normalleşme adımlarının nasıl devam edeceği tartışılıyor. Bilim Kurulu ile yapılan toplantı sonrası Sağlık Bakanlığı yetkilileri, atılacak bazı normalleşme adımlarını belirledi. İşte Türkiye’de corona virüsü ile ilgili atılacak bazı normalleşme adımları…
Türkiye normalleşmeye hazırlanıyor
Advert

Türkiye Mart ayının başından beri corona virüsü ile mücadele ediyor. Virüsün ülkemizde görülmeye başlandığı tarihten itibaren, bazı kurumlar ve işletmeler kapandı. Ancak, son gelen corona virüsü verilerine göre ülkemizde bazı normalleşme adımları atılmaya başlandı. İşte Türkiye'de corona virüsü ile ilgili atılacak normalleşme adımları ve üzerinde durulan bazı tarihler…

 

NORMALLEŞME SÜRECİ NASIL OLACAK?
11 Mayıs ile başlayan corona virüsü normalleşme süreci, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ile birlikte yürüyecek. Dört gün sürecek olan ve tüm yurtta uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte günlük corona virüsü vakalarının 500'ün altına inmesi bekleniyor. Eğer vakalar 500 altında tutulursa, normalleşme adımları da atılmaya devam edecek.

 

EN SON HANGİ YASAK KALKACAK?
Bilim Kurulu'nda yapılan toplantılar sonrasında vatandaşlarda bazı uygulamaların ‘yorgunluk' yarattığı ve Haziran ayı ile birlikte bazı rahatlama adımlarının atılacağı beklentisi oluştu. Virüs tespitinin artık daha kolay yapıldığını da belirten kurul üyeleri, bazı normalleşme adımlarının atılmasında sorun olmadığı görüşünde birleşti.

 

Kurulun toplantısında ortaya çıkan bir durum da, ilk getirilen yasakların, en son kaldırılması gerektiği oldu. Ülkemizde ilk olarak okullar, kafe ve restoranlar ile adliyeler kapatılmıştı. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı getirilmiş ve düğün faaliyetleri askıya alınmıştı. Bu yasakların en son kalkacağı belirtiliyor.

Kaynak:SÖZCÜ 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8693 TL 6.8419 TL
Euro
EURO
7.7611 TL 7.7302 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA