Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 14.07.2020 SAAT 11:11:13
Advert
Advert Advert
 

3 ilçede vakalar ciddi manada azaldı

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Karamürsel, Kandıra ve Kartepe’deki vaka sayılarında ciddi orada azalmalar yaşandığını açıkladı
3 ilçede vakalar ciddi manada azaldı
Advert Advert

Burçin SAĞLAM AYSU-KOCAELİ İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, koronavirüs sürecinde ilçelerimizdeki vaka sayıları hakkında gazetemize özel açıklamalar yaptı. Ergüney, “Bütün ilçelerde vaka sayılarında ciddi oranda azalmalar var. Ama en iyi durumda olanlar; Karamürsel ve Kandıra. Bu ilçeler oldukça iyi. Durumu iyi olan ilçelerde daha sonra sırada Kartepe geliyor. Ama İzmit, Gebze, Körfez, Derince, Çayırova ve Darıca gibi büyük ilçelerimizde hala vakalar çıkıyor. Tabi önceki günlere göre bu sayılar 4-5 kat daha azaldı. Bunların içinde bile bazı günler sıfır çeken ilçelerimiz oluyor. Genel olarak hepsinde büyük bir düzelme var” diyerek virüsle mücadelenin devam ettiğinin altını çizdi.

 

İHALELER YAPILIYOR
Önceki gün gündeme gelen ‘Pandemi hastanesinin çalışması durduruldu’ yönündeki açıklamalarla ilgili de değerlendirme yapan Ergüney, “Bize Sağlık Bakanlığı tarafından çalışmaların durdurulduğuna dair resmi bir yazı gelmedi. Bize gelen bilgiler pandemi hastanesinin devam ettiği yönünde. Bizler zaten müdürlük olarak hastanede kullanılacak cihazlar için ihalelere çıktık ve çıkıyoruz.

 

YÜZDE 80’İ TAMAM
Her hafta bir ihale yapıyoruz, demirbaşların bir kısmını aldık. Sağlık Bakanlığı hastanedeki kullanılacak demirbaşların yüzde 80’ini aldı ve bakanlığın depolarında bekletiyorlar. Bizim takvimimizde inşaat süreciyle ilgili bir şey görünmüyor. Hastanenin yapımını bakanlık yürüttüğü için işlemler hakkında bilgimiz yok. Kendi programımızda hastaneyle ilgili değişen bir şey görünmüyor. Eğer olursa bakanlık gerekli açıklamaları yapar” dedi. 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8755 TL 6.8480 TL
Euro
EURO
7.7856 TL 7.7545 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA