Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 14.07.2020 SAAT 10:55:30
Advert
Advert Advert
 

Cephanelik’in hali içler acısı

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, 2016 yılında hizmete açılan Cephanelik Mesire Alanı’na gitti. Mezbelelik hale gelen alanı gösteren Güney, “İzmit’e bahar gelecek dediler ama sonbaharı getirdiler. Gül gibi İzmit gözlerimizin önünde soluyor” dedi
Cephanelik’in hali içler acısı
Advert Advert

İZMİT 28 Haziran Mahallesinde bulunan Cephanelik Mesire Alanı, Milli Savunma Bakanlığı’ndan devralındıktan sonra 2016 yılında çevre düzenleme çalışmaları tamamlanarak hizmete açıldı. İzmit Belediyesi tarafından büyük özen gösterilen alanda doğal dokusu bozulmadan piknik alanları ve çocuk oyun grupları oluşturuldu, yürüyüş parkurları yapıldı. İçinden dere de akan bu alan İzmit’in nefes aldığı, doğayla buluştuğu bir bölge olarak geçen yıla kadar hizmet veriyordu.

 

CEPHANELİK ALANINI OT BAĞLAMIŞ

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney ile İzmit Belediyesinin AK Partili Meclis Üyesi Muharrem Tutuş bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Burada Sokağa çıkma izni verilen 65 yaş üstü vatandaşlarla buluşan Güney ve Tutuş, Cephanelik Mesire Alanı’nda ot bağlayan piknik alanları, çürümeye terk edilmiş çardakları, kırılan mangal yerlerini, dikenli çalı kaplanan yürüyüş yollarını yerinde inceledi. Cephanelik Mesire Alanı’nın tanınmayacak hale geldiğini belirten Güney, şunları söyledi:

BANKLARA VERNİK BİLE SÜRÜLMEMİŞ

“AK Parti döneminde bu alana girerken kapıda güvenlik vardı. İçeride görevliler olurdu. Başıboş, kaderine terk edilmiş değildi. Buradaki görüntü bir yıldır burada belediyenin hiç çalışma yapmadığını gösteriyor. Çocukların boyunu aşan otlar, kırık-dökük çardaklar, parçalanmış mangal alanları var. Oturma yerlerine vernik bile sürülmemiş. Derenin üzeri, spor yapılan yürüyüş parkurları dikenli otlarla kaplanmış. Buraya gelen büyüklerimiz yılanlar yüzünden dolaşamadıklarını söylüyor.

GÜL GİBİ İZMİT SOLUYOR

İzmit’te geçen hafta Erenler Mahallesi’nde çöken yolun bir aydan fazla süredir yapılmadığını göstermiştik. Cephanelik Mesire Alanının da durumu ortada. İzmit Belediye Başkanı, anlatmaya gelince aklın ve mantığın almadığı tasarruflardan söz ediyor. Her yer yeşil alan olacak diyor. İzmit böyle mi yeşil olacak? Her yeri dikenli otlar bağlayınca mı doğayla buluşmuş olacağız? Buraya harcanan paranın çürümeye terk edilmesinin hesabını kim verecek? Ziyan edilen bu para halkın parası değil mi? İzmit’e bahar gelecek demişlerdi ama sonbaharı getirdiler. Gül gibi İzmit gözümüzün önünde soluyor.”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8755 TL 6.8480 TL
Euro
EURO
7.7856 TL 7.7545 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA