Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 23:06:30
Advert
Advert Advert
 

Fikri Işık: Erken seçim olmaz

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, erken seçim iddiaları ile ilgili konuştu. Fikri Işık, “Erken seçim olmaz, zamanında 2023'te yapılır" dedi.
Fikri Işık: Erken seçim olmaz
Advert

AK Parti hükumetlerinde bakanlık ve başbakan yardımcılığı yapan 27. Dönem Milletvekili Fikri Işık, erken seçim iddialarıyla ilgili düşüncelerini açıkladı. Yerel bir gazeteye konuşan Işık, “Cumhurbaşkanımız, demokrasiye ve egemenliğin millete ait olduğuna inanan bir lider olarak seçmenin verdiği sürenin tamamını kullanmak ister. Mecbur kalmadıkça erken seçime gitmez. Seçim 2023 yılında yapılır” şeklinde konuştu.

 

2016 VE 2018’DE BİLMİŞTİ

Erken seçimi gerektirecek bir durum olmadığını belirten Işık, “Erken seçim için önemli gerekçe olması lazım. Şu anda böyle bir durum yok. Muhalefet istiyor diye erken seçime gidilmez” ifadelerini kullandı. Işık, 2016 yılında erken seçim iddialarını “Erken seçim yok referandum var”, 2018′ deki iddiaları “Erken seçim yok” diyerek cevaplamıştı. 2016’da ve 2018’de erken seçim yapılmadı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8693 TL 6.8419 TL
Euro
EURO
7.7611 TL 7.7302 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA