Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 14.07.2020 SAAT 09:19:13
Advert
Advert Advert
 

Kandıra Gıda OSB’de çalışmalar sürüyor

Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz şu günlerde Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki inşaat çalışmaları aksamadan tüm hızıyla sürüyor.
Kandıra Gıda OSB’de çalışmalar sürüyor
Advert Advert

Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ilk olarak 2008 yılında dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanı olan Nihat Ergün tarafından gündeme getirilmişti. O dönemde yönetim oluşturulmuş ve proje çalışmalarına başlanılmıştı ancak ileriki süreçlerde projede kamulaştırma ve hukuksal sorunlar yaşanmış, arazilerine düşük fiyat verildiği gerekçesiyle yaklaşık 600 dava açılmıştı. 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe kalkışmasından sonra OSB yönetimi görevinden alınmış ve süreç tamamen tıkanmıştı. Daha sonra Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Başol'un getirilmesiyle projeye 11 yıl sonra yeniden başlanmış ve bölgedeki hukuksal tüm engeller kaldırıldıktan sonra tesise ilk kazma 25 Mart’ta vurulmuştu.

 

80 FABRİKA KURULACAK

İçinde bulunduğumuz bu zor süreçte koronavirüs ile mücadelemiz sürerken Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Başol'un gayretli çalışmaları sonucu OSB’nin yapılacağı alan içerisinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.  Fabrikaların yapılacağı alandaki engebeli alanlar düzeltiliyor, çıkan hafriyat ile bölgedeki çukur ve dere olan bölgeler dolduruluyor. Bacasız sanayi olarak bilinen Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde 2 bin dönümlük alan üzerinde 80 fabrika kurulacak. Alan içerisinde peynir fabrikası, fındık fabrikası, çikolata, şekerleme, süt ve süt ürünleri, et ürünleri, hazır gıda ve ambalajlama ile ilgili fabrikalar kurulacak.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8755 TL 6.8480 TL
Euro
EURO
7.7856 TL 7.7545 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA