Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 05.07.2020 SAAT 07:26:00
Advert
Advert Advert
 

İlk Cuma namazı için uzun kuyruklar oluştu

COVİD-10 Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, yaklaşık 2 aydır kapalı olan cammiiler’den uygun şartlara sahip olanlar yeniden ibadete açıldı.Vatandaşlar 2 ay sonra birlikte kılınacak ilk Cuma Namazı için uzun kuyruklar oluşturdu.
İlk Cuma namazı için uzun kuyruklar oluştu
Advert

Abbas ÇAKAR-COVİD-19 Koronavirüs tedbirleri kapsamında, yaklaşık 2 aydır kapalı olan camilerden, uygun şartlara sahip olanları yeniden ibadete açıldı. Bazı camilerin uygun şartları taşımaması nedeniyle kapalı olmasından dolayı yaşanacak yoğunluğu önlemek için Kocaeli Merkezi İzmit İlçesinde  Milli İrade Meydanı ve Doğu Kışla Kapalı Pazar Alanında da cuma namazı kılındı. Bütün camilerde ve namaz kılınacak alanlarda tedbir alan polis ve zabıta ekipleri, Doğu Kışla Kapalı Pazar Alanında da tedbiri elden bırakmadı. Namaz kılmak için Doğu Kışla Kapalı Pazar Alanına akın eden vatandaşlar, pazar alanı girişinde uzun kuyruklar oluşturdu. Cuma namazı için hazırlanan alana sırayla alınan vatandaşlara poşet içerisinde seccade ve maske hediye edildi.  Polis ve zabıta ekipleri tarafından alana alınan vatandaşlar, birer metre arayla belirlenen bölgelere seccadelerini sererek namaz vaktini  bekledi.  Ezanla birlikte  ise Cuma namazı kılındı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA