Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 12.07.2020 SAAT 22:03:56
Advert
Advert Advert
 

Tedbiri elden bırakmadan normale dönüyoruz

Tedbiri elden bırakmadan normale dönüyoruz
Advert

Abbas ÇAKAR - Kocaeli İzmit İlçe merkezinde çay bahçesi işleten İrfan Yavuz, “ Zor bir süreçten geçtik.  3 ayı aşkın bir süredir kapalıyız. Bizim iş yerinde sigortalı ve yarı zamanlı çalışan yaklaşık 24 personelimiz vardı. Çalışanlarımıza devlet desteği verildi.  Yarı zamanlı çalışanlarda mağdur olmasın diye biz destekte bulunduk. Salgın bizleri büyük zarara uğrattı. Çok şükür yeniden açılıyoruz.  Bu hastalık geçene kadar kimsenin kazancı eskisi gibi olmayacak. İnşallah tez zamanda çaresi bulunur.  Yarın bizler için bayram niteliğinde olacak.  Genel temizliklerimizi yaptık.  Dezenfektanlar koyacağız.   Talebe göre karton veya cam bardak ile servis yapacağız. Masalarda eskisi gibi çok sayıda müşteri oturmayacak.  Her masa arasına en az 1 buçuk metre olacak.   Küçük masada 3 büyük masada ise 4 kişi oturabilecek.  Belediyelerden bizim gibi açık havada bulunan iş yerlerine alan konusunda destek vermesini istiyoruz. Çünkü eskiden 30 masa koyduğumuz yere şimdi 15 masa koyacağız. İnşallah hayırlı olur” dedi

 

 

"TEDBİRLERİ BIRAKMADAN NORMALE DÖNMELİYİZ"

Kocaeli’de bir işyerinde döner ustası ve iş yeri sorumlusu olarak çalışan Engin Palta(25) ,” Zor bir süreci iyi idare ile atlattık. Çok şükür yarından itibaren çalışmaya başlayacağız.   Devlet desteği aldık. Aynı zamanda işverenimizden de destek gördük. Bu süreçte pek çok restaurant, kafe ve çay bahçesi tadilata gitti. Bizde tadilat yaptık. Yarından itibaren ekstra tedbirler ile çalışmaya başlayacağız.  Personel eldiven ve maske kullanacak.  İş yerinde dezenfektanlarımız olacak.  Tabaklar ve diğer servis ile ikramlar tek kullanımlık kişiye özel olarak servis edilecek. Masalar arasında ise en az 1 buçuk metre olacak. Tedbirleri elden bırakmadan normale dönmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA