Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 15.07.2020 SAAT 02:29:50
Advert
Advert Advert Advert
 

At yetiştiricileri 10 Haziran'ı bekliyor

At yetiştiricileri 10 Haziran'ı bekliyor
Advert Advert

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki yetiştiriciler, özenle bakımlarını yaptıkları atlarını Kovid-19 nedeniyle verilen aranın ardından yeniden başlayacak yarışlara hazırlıyor

 

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Osmanlı döneminden bu yana safkan Arap yarış atı yetiştirme merkezlerinden biri olan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki yetiştiriciler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ara verilen yarışların 10 Haziran'da başlayacak olmasının heyecanını yaşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hipodromların 10 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebileceğini" açıklamasını memnuniyetle karşılayan Suruç Ovası'ndaki at yetiştiricileri, bakımlarını özenle yaptıkları atlarını yeniden "başlangıç çizgisinde" görmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

 

SEVİNÇLE KARŞILANDI

Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Şevket Yıldız, yaptığı açıklamada, kararı sevinçle karşıladıklarını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın zor günler yaşayan atçılık sektöründe yarışların yeniden başlayacağını duyurması, camiamız tarafından sevinçle ve memnuniyetle karşılandı. Biz de Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz" dedi.

 

GİRİŞLER KONTROLLÜ

Hara ve hipodromlarda salgına ilişkin gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Yıldız, "Bütün sektörlerde alınan tedbirlerin daha fazlasını almış durumdayız. Bütün hipodromlarda giriş çıkışlar kontrollü yapılmaktadır. Hipodromların hepsinde girişlerde ateş ölçümleri gerçekleştiriliyor. İlk günden beri maskeler, gerekli dezenfekte malzemeleri dağıtıldı. Biz çekirdek kadro ile işleyişi yürütmek istiyoruz. Atçılık sektörü bu konuya çok duyarlı. Atları, tayları kendi evlatları gibi önemsiyorlar, iyi bakıyorlar" dedi.

 

HİPODROMA GİRİŞLER SINIRLI

Şevket Yıldız, tedbirlerin hassas şekilde uygulanacağına inandığını belirterek, at sahiplerinin de zaruri durumlar dışında hipodromlara gitmemesini istediklerini söyledi. Yarışların seyircisiz yapılacağını dile getiren Yıldız, "At sahipleri gerekirse ringe çıkmayacaktır. Sadece jokey ve seyis ile bunu bir süre yürütmeye çalışalım. Ondan sonra hayat normalleşir inşallah. Biz yine geçmişteki gibi yarışlarımızı mutlu ve heyecanla yaparız. Yarışçılık sektörüne verilebilecek en büyük destek, en büyük fayda yarışların başlamasıydı" ifadelerini kullandı.

 

AT YETİŞTİRİCİLER HAZIR

Yıldız, sektörün binlerce kişiye iş imkanı sunduğunu kaydederek, sektörün en kısa sürede toparlanarak eski günlerine kavuşacağına inandığını söyledi. Yetiştiricilerin yarışlara hazır olduğunun altını çizen Yıldız, "Hipodromlarda yetiştiricilerimiz yarın yarış olacakmış gibi hazırlar. Atlar sporcu olduğu için her gün düzenli olarak idman yapıyorlar" şeklinde konuştu.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Spor haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8751 TL 6.8476 TL
Euro
EURO
7.8072 TL 7.7761 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA