Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 05.07.2020 SAAT 07:56:22
Advert
Advert Advert
 

Pandemi, eskrimcileri durduramadı

Pandemi, eskrimcileri durduramadı
Advert

Eskrim sporcusu 14 yaşındaki Durukan ile İsbir, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında evlerinde videolar izleyerek, kısıtlamanın olmadığı günlerde civardaki parklara giderek müsabakalara hazırlanıyor

 

ESKRİM İLE KENDİNİ BULDU

Eskrim sporunun flöre branşında pek çok madalya kazanan Almıla Birke Durukan ile Alisa İsbir, salgın sebebiyle yaklaşık 3 aydır spor salonlarına gidemiyor. Bu zaman dilimini en verimli şekilde değerlendirmeye çalışan genç sporcular, evlerinde ve kısıtlamanın kalktığı çarşamba ile cuma günlerinde civardaki parklara giderek çalışamalarına devam etti. Almıla Birke Durukan yaptığı açıklamada 2014'te Çankaya Eskrim Spor Kulübü'ne başladığını, ardından Ankara Eskrim Spor Kulübüne devam ettiğini, şu anda ise ferdi olarak çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Durukan, böyle zor bir sporu yapabildiği için kendisiyle gurur duyduğunu belirterek, "Bu sporu yaparken kendimi iyi hissediyorum. Sevdiğim işi yaptığım için mutluyum. Bu şekilde çabaladığımda bir şeylerin üstesinden gelebildiğimi görüyorum. Bu sporla kendimi buldum" dedi.

 

AÇIK HAVADA ÇALIŞMAK İYİ

Salgın sürecinde sosyal medya platformlarında çeşitli videolar izlediğini ve fitness programları indirdiğini aktaran Durukan, "Bu süreçte mecburen evde kalmak zorundaydık ama ben zamanımı boşa geçirmek istemedim. İzlediğim videolarla kendimi sürekli geliştirmeye çalıştım. Çarşamba ve cuma günleri de kısıtlama kalktığında yakınlardaki parklara gidiyorum. Açık havada çalışmak benim için daha iyi oluyor. Bu şekilde gelecek müsabakalar için hazırlanıyorum. Altın, gümüş ve bronz madalyam var. Bunlara yenilerini eklemek istiyorum" dedi.

 

YENİ SPOR SALONLARI PARKLAR

Alisa İsbir de ilkokul öğretmeninin teşvikiyle 2012'de Çankaya Eskrim Spor Kulübü'ne başladığını, Almıla Birke Durukan'la burada tanıştığını söyledi. Ailesinin bu süreçte en büyük destekçisi olduğunu vurgulayan İsbir, aile bireylerinin yurt dışıdaki turnuvalara katılabilmesi için elinden gelen çabayı gösterdiğini ve kendisini sürekli motive ettiğini ifade etti. İsbir, "Salgın başladığında ne yapacağımı bilemedim. Daha önce hiç karşılaşmadığımız bir durumla karşılaşmıştık. Daha sonra şu an devam ettiğim kulüp, evde online antrenmanlar yaptırmaya başladı. Tabii dışarda yaptığımız antrenmanla, evde yaptığımız antrenman arasında dağlar kadar fark var. O yüzden mümkün olduğunca dışarıya çıkmayı tercih ediyoruz. Bu süreçte evimiz ve parklar bizim yeni spor salonlarımız oldu. Turnuvalar için hazırlıklarımıza burada devam ediyoruz. Umarım başarılı oluruz" diyerek görüşlerini belirtti.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Spor haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA