Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 15.07.2020 SAAT 05:55:44
Advert
Advert Advert Advert
 

Coronanın ilacı bulundu mu?

Corona virüsü salgını ile birlikte birçok şirket ilaç ve aşı yarışına girerken uluslararası kamuoyu tarafından Covid-19'a iyi geldiği öne sürülen Remdesivir ile ilgili kritik bir araştırma yayınlandı. Gilead Sciences isimli şirket, geliştirdikleri ilacın, durumu hafif seyreden hastaları klinik olarak iyileştirdiğini açıkladı.
Coronanın ilacı bulundu mu?
Advert Advert

Corona virüsüne karşı birçok şirket ilaç geliştirirken, salgınla mücadelede adı en çok telaffuz edilen ilaç olan Remdesivir ile ilgili bir araştırma kamuoyu ile paylaşıldı. Gilead Sciences Inc. tarafından hazırlanan araştırmada Remdesivir’in durumıu hafif olan hastaları iyileştirdiği ortaya çıktı.

 

ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından acil durumlarda kullanımına onay verilen ilacın durumu hafif olan hastalarda 5-10 günlük bir tedavi sürecinde işe yaradığı açıklandı. Reuters’ın son dakika gelişmesi şeklinde servis ettiği haberde, araştırmanın detayları da paylaşıldı. Araştırmada bu ilacı kullanan hastaların sağlık durumlarının bu hastayı kullanmayanlara göre daha çabuk iyileştiği ortaya çıktı.

 

Araştırmaya göre bu ilacı kullanaların hastanede kalma süresi yüzde 31 daha da kısalıyor. Araştırmada bu ilacı kullanan hastalar, kullanmayanlara göre ortalama olarak dört gün daha erken taburcu oluyor.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8751 TL 6.8476 TL
Euro
EURO
7.8072 TL 7.7761 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA