Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.01.2020 SAAT 04:45:23
Advert
 

Bakan yardımcılarıyla ilgili yeni düzenleme!

Bakan yardımcılarıyla ilgili yeni düzenleme!

2019'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş için uyum süreciyle ilgili çalışmalar sürüyor. Yeni sistemde bürokrasi azaltılacak.

2019’dan sonra bakan yardımcıları, bakanla birlikte gelip bakanla birlikte gidecek. Mevcut düzenlemede, bakan yardımcılarının bir görev süresi bulunmuyor. Bakan yardımcıları, aynı bakanlıkta birden çok bakanla çalışabiliyor veya bakanlar bakan yardımcılarında değişiklik yapabiliyor.

Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre, halen eski bakan yardımcılarına, görevleri sona erdikten sonra Başbakanlık Müşavirliği kadrosu verildiği, bu nedenle de bu kadrolarda şişkinlik yaşandığı ifade edildi. Görevi son bulan bakan yardımcılarının maaş, makam aracı gibi imkânlardan 2 yıla kadar faydalandıkları kaydedilirken, uyum düzenlemeleriyle bunun önüne geçileceği belirtildi.

BAKANLIKLAR

Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık teşkilatlarının yeni sisteme uygun hale getirilmesi ve bakanlıkların yapılandırılmasına ilişkin çalışmalar yürüten komisyon, bakanlıkların yeni dönemde nasıl bir kurumsal yapıya sahip olacağını da masaya yatırıyor. Bu bağlamda öncelik bürokrasinin azaltılması olurken, yeni sistemde bakanlıkların olacağı ancak bazı bakanlıkların birleştirileceği bazılarının da ayrılarak yeni bakanlıklar ihdas edileceği dile getiriliyor.

BAŞBAKANLIK YOK

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde Başbakanlık olmayacağı için Başbakanlık’ın yetkileri Cumhurbaşkanlığı’na devredilecek. Cumhurbaşkanı’nın birden fazla yardımcısı olacak. Bu yardımcılar içerisinde en tecrübelisi Cumhurbaşkanı’na vekâlet edecek. Vekâlet eden tecrübeli başkan yardımcısı Cumhurbaşkanı’nın yetkilerini kullanacak.

 

KAYNAK: HABERTÜRK

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9530 TL 5.9293 TL
Euro
EURO
6.5585 TL 6.5324 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA