Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 12.07.2020 SAAT 22:08:31
Advert
Advert Advert
 

İzmit Belediyesi bir işçiyi işten çıkardı!

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediyesinde işçi çıkarmalarının ve çalışanlara mobbing uygulamalarının her geçen gün artığını belirterek, duruma tepki gösterdi.
İzmit Belediyesi bir işçiyi işten çıkardı!
Advert

 

Ersoy, yaptığı yazılı açıklamada, İzmit Belediyesi Ulaşım Müdürlüğünde şoför olarak çalışan İlyas Tarı'nın (47) haksız yere tazminatsız işten çıkarıldığını savunarak, işçinin İŞKUR'dan işsizlik ödeneği almasının da engellendiğini öne sürdü.

 

Evli ve 1 çocuk babası Tarı'nın mağdur edildiğini ve ailesinin maddi imkansızlık içinde olduğunu aktaran Ersoy, "10 yıldır İzmit Belediyesinde çalışan, ambulans şoförlüğü yapan daha sonra pandemi sürecince dezenfekte ekibine verilen Tarı'ya, yeni yönetim göreve geldiği 31 Mart 2019'dan bu yana mobbing uygulanmaktadır. İşçimiz, telefonundaki mehter marşı melodisi ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle uyarılmış, daha sonra Temiz İşleri Müdürlüğü bünyesine verilmiştir. Son olarak da tazminatsız işte çıkarılmıştır. Bu haksız ve hukuksuz uygulamanın takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

 

Ersoy, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra İzmit Belediyesinde yaşanan siyasi değişiklikle birlikte çalışanların baskı, tehdit, sürgün ve işten çıkarmalarla karşı karşıya kaldığını, çalışanların sistematik bir şekilde hiçbir yasal dayanak olmadan işten çıkarıldığını veya istifaya zorlandığını ileri sürdü.

 

Bu durumun asıl nedeninin, AK Parti döneminde işe alınan ve kendileri gibi düşünmeyen işçileri bir şekilde işten çıkararak, kendi yandaşlarını işe almak olduğunu savunan Ersoy, şöyle devam etti:

 

"Bir şekilde işçilere kulp takılarak, sinsi bir planlar dahilinde yapılan bu kıyımı kabul etmemiz mümkün değil. Bu güne kadar bir şekilde işten ayrılmaya mecbur bırakılan, işten çıkarılan işçilerin sayısı yüzleri aştı. Seçimden önce işçilerin ekmeğiyle oynamayacağını ifade edenlerin söylemiş oldukları sözlerin koca bir yalan olduğunu herkes görmüş oldu."

 

Ersoy, seçimden önce işçilerin ücretlerini iyileştireceğini vaatedenlerin geldikleri günden bu güne çalışanların fazla çalışma ücretlerini dahi ödememediğini ve çalışanları mağdur ettiğini kaydetti.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA