Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 15.07.2020 SAAT 01:20:32
Advert
Advert Advert Advert
 

Kocaeli iki kat fazla yağış aldı

Mayısta en fazla Marmara ve Ege bölgeleri yağış alırken, en az İç Anadolu Bölgesi'nde yağış görüldü.
Kocaeli iki kat fazla yağış aldı
Advert Advert

Türkiye'de mayıs ayında yağış ortalaması yüzde 28 arttı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgilere göre, Türkiye'de uzun yıllar mayıs ayı yağış ortalaması 49,3 milimetre olarak ölçüldü.

 

Geçen yıl mayıs yağışları 35,4 milimetre olarak kaydedilirken, bu yıl mayısta ise yüzde 79 artarak 63,2 milimetre şeklinde kayıtlara geçti. Bu yılın mayıs yağışları, uzun yıllar alınan ortalamaya göre yüzde 28 arttı. Bu mayısta yağışlar ülke genelinde geçen yıl yağışlarının üzerinde gerçekleşti.

 

Mayıs ayında İzmir’den başlayarak Kuzey Ege, Balıkesir, Tekirdağ, Kırklareli, İstanbul’un Avrupa Yakası, Antalya’nın doğu kesimleri, Denizli, Isparta ve Burdur civarları, Kocaeli, Sakarya çevresi ile Giresun ve Rize sahil kesimleri normallerinin iki katından fazla yağış aldı. Karaman, Kaş, Finike civarları ile Şırnak çevresinde ise normallerine göre yüzde 40’ın üzerinde azalma meydana geldi.

 

Mayıs ayında en fazla yağış 160 milimetre ile Rize, en az yağış ise 20 milimetre ile Karaman'da kaydedildi. Türkiye'nin 7 bölgesinin tamamında mayıs ayında yağışlar arttı. Mayıs yağışları normaline göre en fazla Marmara ve Ege, en az İç Anadolu Bölgesi'nde kayıtlara geçti. Geçen yılın aynı ayına göre en fazla yağış Ege ve Akdeniz Bölgesi'nde gerçekleşti.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8751 TL 6.8476 TL
Euro
EURO
7.8072 TL 7.7761 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA