Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 08.07.2020 SAAT 05:44:03
Advert
Advert Advert
 

Uztürk: Sağlık her şeyden önce gelir

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, "Sağlık her şeyden önce gelir. Önümüzdeki sezon için camiamızın mutlu olacağı bir ruh ve çalışmayla hareket edeceğiz" dedi.
Uztürk: Sağlık her şeyden önce gelir
Advert

 

LİGLER TESCİL EDİLDİ

TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk, koronavirüs salgını nedeniyle bünyelerinde faaliyet gösteren tüm liglerin tescil edilmesiyle ilgili açıklamada bulundu. Koronavirüsle mücadelede titizlikle davrandıklarını belirten Uztürk, "Devletimizin çizdiği çerçeveye uygun şekilde üzerimize düşen sorumluluğu ilk andan itibaren sürdürdük. 16 Mart tarihinden itibaren bünyemizde bulunan deplasmanlı ampute futbol, tekerlekli sandalye basketbol ve oturarak voleybol liglerimizi 1 Haziran’a kadar askıya almıştık ancak küresel ölçekteki koronavirüs  salgınının devam etmesi nedeniyle ligleri mevcut halleriyle tescil etmeye karar verdik" ifadelerini kullandı.

 

ŞAMPİYON İLAN EDİLMEDİ

Salgın nedeniyle yaşanılan zorlu süreçten çok daha güçlü bir şekilde çıkabilmek için liglerin tescil edildiğini aktaran Uztürk, "Şampiyon ilan edilmedi, küme düşme uygulanmadı. Süper Liglerimiz için tekerlekli sandalye basketbolda 16, ampute futbolda 13, oturarak voleybolda 16 takımla gelecek sezona başlamayı düşünüyoruz. Bu salgın durumuna ilişkin tüm senaryolar başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Spor Genel Müdürlüğümüzün görüşleri olmak üzere, TBESF Sağlık Kurulumuzun tavsiyeleri, değerli kulüplerimizin görüşleri alınarak değerlendirildi" şeklinde konuştu.

 

ÖNCELİK SAĞLIK

Yaşanan bu zor durumların sabır gösterilerek aşılabileceğini vurgulayan Uztürk, "Sağlık her şeyden önce gelir. Önümüzdeki sezon için camiamızın mutlu olacağı bir ruh ve çalışmayla hareket edeceğiz. Camiamızın geleceğini gözeterek, 'önceliğimiz sağlığımız' düşüncesiyle hareket ettiğimiz bu süreçte kararımız, bazı kulüplerimizi sevindirirken bazılarını üzmüş olabilir ancak sabır göstererek, yaşanan durumun üstesinden geleceğimize inanıyoruz" görüşlerini belirtti.

 

BAŞARILAR DİLEDİ

Gelecek sezonun planlamasıyla ilgili çalışmalara da başladıklarını belirten Uztürk, "Liglerimizin tümünde sağlıklı bir süreç yürütmemiz gerektiğinden şimdiden çalışmalar yapmaya başladık. Liglerin tarihi, statüsü, detaylarını çalışmalarımız sonrasında paylaşacağız. Bedensel engelliler spor ailemiz adına aldığımız kararların hayırlı olacağına inanıyor ve önümüzdeki sezonda tüm kulüplerimize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Spor haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8745 TL 6.8471 TL
Euro
EURO
7.7556 TL 7.7246 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA