Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 12.07.2020 SAAT 22:35:06
Advert
Advert Advert
 

Bakan Kasapoğlu: En başarılı olimpiyatlara adayız

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle gelecek yıla ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye adına en başarılı organizasyonu geçirmeye aday olduklarını açıkladı
Bakan Kasapoğlu: En başarılı olimpiyatlara adayız
Advert

 

FIRSATA ÇEVİRMELİYİZ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medyadan katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kasapoğlu, gelecek yıla ertelenen Tokyo Olimpiyatları ile ilgili, "Olimpiyatlara hazırdık ama olanda hayır vardır. Sakatlığı olan arkadaşlarımız vardı. İbrahim Çolak ve Taha Akgül bir operasyon geçirdi. Onlar için bu süreç bir avantaja dönüştü. Diğer arkadaşlarımız daha da motive oldu. Bunu bir fırsata çevirmemiz lazım. Bu inancı da arkadaşlarımızda görüyorum. En başarılı olimpiyatlara adayız. Bunu birlikte başaracağız. Buna inanıyoruz" diye konuştu.

 

MÜKEMMEL TESİSLER VAR

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Türkiye'nin genç nüfusuna dikkati çekerken, gençlerin başarılı olması için tüm fırsatları sunduklarını aktaran Kasapoğlu, "Spor altyapısında da çok ciddiyiz. Her yerde mükemmel tesisler var. Farklı branşlarda havuzlardan kortlara ve statlara kadar birçok tesisimiz var. Statlarımız Avrupa'da yok. Bizdeki statlar modernliği, kapasite ve inşaat kapasitesiyle dört dörtlük. Altyapı ve tesis var. Pek çok organizasyon düzenliyoruz ama daha da fazla yapmamız lazım. Durağanlık yok. Sürekli hedefi yukarılara koyacağız" değerlendirmesinde bulundu.

 

100 BİN ÇOCUK HAVUZDA

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Hangi branşta olursa olsun yetenekli arkadaşlarımızın keşfedilmesinden yanayım. Bunun için yetenek tarama projemiz var. Bilimsel olarak belirlediğimiz 10 farklı parametreyi ölçüyoruz. İlkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerine uyguluyoruz. Geçen yıl 1 milyon 200 bin çocuğumuzun taramasını yaptık. Şu anda 100 bin çocuğumuz yetenek havuzunda. Bu yıl mart ayında yapacaktık ama koronavirüsten dolayı yaza erteledik. Kulüplerin altyapıya yatırım yapması için teşvik çalışmalarımız da var" dedi.

 

MİLLİ VE YERLİ SPORCU

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, milli ve yerli sporcu odaklı politikayı önemsediklerini açıkladı. Bakan Kasapoğlu, "20 milyon genç nüfusla Avrupa'nın en çok genç nüfusuna sahip ülkesiyiz. O yüzden yetenekleri keşfetmek ve bunu teşvik etmemiz lazım. Bir kulüp sporcu yetiştirirse kolaylık sağlama projelerimiz var. Üretim, milli ve yerli sporcu odaklı bir politikayı önemsiyoruz. Elbette yabancı ve başarılı sporcuya saygımız var ama bizde de ciddi yetenekler var. Futbolda da Avrupa'da oynayan başarılı arkadaşlarımız var. Onları da artırmamız lazım. Basketbola yeteneği olan gençlerimize her türlü imkanı sunacağız. Pota ise pota, top ise top.Bize yer gösterin saha yapalım, diyoruz. Potasız okul bırakmayacağız. Her türlü imkan var. Yeter ki doğru kurgulayalım" diye konuştu.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Spor haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA