Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 23:11:47
Advert
Advert Advert
 

Cezalar iptal! Üst mahkeme bozdu

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinin Fikret Gündüz başta olmak üzere Derbent eski Belediye Başkanı Zafer Arat, Sarımeşe eski Belediye Başkanı Ergün Berdan ve Uzunçiftlik eski Belediye Başkanı Yaşar Sönmez gibi isimlere verdiği çete üyeliği cezasını üst mahkeme iptal etti
Cezalar iptal! Üst mahkeme bozdu
Advert

 

 

GÜNDÜZ DAVASI

FİKRET Gündüz davası olarak akıllarda kalan ve 11 yılı aşkın süredir devam eden dava sürecinde önemli bir gelişme yaşandı. Mehmet Kaplan Cinayeti soruşturması ve dönemin Suadiye Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’a yönelik tehdit ve vurma girişimi nedeniyle başlayan soruşturmada üst mahkeme kararını verdi. 

 

BÜYÜK CEZALAR

BİLİNDİĞİ gibi Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Fikret Gündüz’e 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 91 yıl hapis cezası verirken, Yaşar Sönmez de müebbet hapis cezası almıştı. Aynı davada o dönem Sarımeşe Belediye Başkanlığı yapan Ergün Berdan 2 yıl 8 ay ceza alırken Eski Derbent Belediye Başkanı Zafer Arat ise 5 yıl 8 ay hapis cezası almıştı.

 

HEPSİ İÇİN GEÇERLİ

KOCAELİ 1. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği kararın ardından bu önemli isimler davayı Sakarya Bölge Adliye Mahkemesine taşıdı. Üst mahkeme, Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği kararı bozdu. Davada yargılanan 39 kişiden 37’si önemli cezalara çarptırılmıştı. Üst mahkemenin kararı, tüm sanıklar için geçerli.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8693 TL 6.8419 TL
Euro
EURO
7.7611 TL 7.7302 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA