Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 05.08.2020 SAAT 13:11:02
Advert
Advert
 

AVM’lerde istenilen kapasiteye ulaşılamadı!

Çin’de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsünün en çok etkilediği sektörlerin başından gelen AVM’ler normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte kapılarını vatandaşlara açtı. Koronavirüs sürecinde oldukça rağbet gören AVM’ler virüsün başlaması ile birlikte kapasitenin bir hayli altına düştü. Kocaeli’deki AVM’lerin nasıl bir yol aldığı ve ekonomik olarak herhangi bir küçülme oldu mu soruların cevabı ise haberimizde…
AVM’lerde istenilen kapasiteye ulaşılamadı!
Advert

Serkan ÜLDEŞ-

Koronavirüs pandemisi nedeni ile  bir çok sektörün etkilendiği ve bunların başından gelen Alışveriş Merkezleri normalleşme süreci ile birlikte kapılarını açtı. 11 Mayıs’ta kademeli olarak açılan ve Haziran ayının başından ise tam kapasite olarak vatandaşa hizmet veren AVM’ler ne yazık ki eskisi kadar bir rağbet bulunmuyor. Kocaeli’de vatandaşa hizmet veren AVM’ler oldukça sitem ediyor.

 

YÜZDE ELLİ’NİN ALTINDA HİZMET VERİYOR

 

 İlimizde bulunan ve faaliyetlerini durduran Outlet Center, 41 Burda, Symbol, Arasta Park, Gebze Center, NCity ve Dolphin Alışveriş Merkezleri normalleşme süreci ile birlikte bir dizi önlem alınarak faaliyetlerine her ne kadar başlasa da henüz istenilen kapasiteye ulaşmadı.  Kış aylarında yüzde yüz bir kapasiteye ulaşan AVM’ler,  yaz aylarında ise yüzde 50 gibi bir kapasite ile hizmet verebilirken koronavirüs nedeni ile yaz aylarında ulaşılan yüzde 50 kapasitesinin de altından hizmet veriyor.

 

EĞLENCE ALANLARI KULLANILMIYOR

 

Alışveriş Merkezlerinde henüz açılmayan sinema salonlarının, çocuk alanlarının,  oyun alanlarının kullanılmadığı istenilen ciroyada ulaşılamadı. Haziran ayından sonra iyiye gidileceği düşünülen AVM’ler ne kadar dezenfekte çalışmaları sürse de eğlence alanların  kullanmaması büyük bir sıkıntıya neden oluyor. 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ekonomi haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA