Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 12.07.2020 SAAT 01:55:03
Advert
Advert Advert
 

Çakar'dan İzmit’in düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümü mesajı

Çakar'dan İzmit’in düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümü mesajı
Advert

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

 

Çakar yayınladığını mesajda şu ifadelere yer verdi:

 

"Asırlar boyu bir çok kültür ve medeniyetin yaşadığı, herbir köşesi tarih kokan izmitimizin kurtuluşunun, 99. Yıldönümünü  onur, gurur ve büyük sevinç içinde tekrar karşılıyor, yaşıyoruz.İzmitimizin, kentimizin kurtuluşu; Milli Mücadelemizin meşalesini yakan, bağımsızlık karakteri yüksek milletimizin, bağımsızlık mücadelesi yolunda düşman işgalinden kurtuluşunun büyük bir basamağıdır. Geçmişte olduğu gibi bugünde birlik beraberlikle milletimizin aşamayacağı hiçbir zorluk yoktur. Hiçbir şüphe yoktur ki Çağdaşlık yolunda,Atatürk devrimleri ışığında, bağımsızlığımız ilelebet devam edecektir. Aksi hal bu milleti tekrar karanlığa sürükleyecektir. 

 

Allahtan bu ülkeye bir daha kurtuluş tarihleri yazılmamasını dileyerek;

 

Bizlere bugünün onur, gurur, mutluluğunu yaşatan, milletimizin kaderini değiştiren, milli mücadelenin kahramanları Gazi Mustafa  Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Kara Fatma’yı, Hacı Emrullah Küçük’ü, Yahya Kaptan’ı, İpsiz Recep’i, Tercüman Ahmet’i, Gebeşoğlu Mehmet ve adını sayamadığım nice şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğilerek, kahramanlarımızı rahmetle, hürmetle, minnetle anıyorum."
 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA