Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 12.07.2020 SAAT 03:58:16
Advert
Advert Advert
 

MHP’den Gebze açıklaması!

MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural’dan da Gebze’nin il olması ile ilgili bir açıklama geldi. Kural, “Ben Gebze’nin il olmasını istiyorum. Bunu isteyen ama bunun doğru ortamlarda dile getirilmesi gerektiğini düşünen biriyim” dedi.
MHP’den Gebze açıklaması!
Advert

MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural’da Gebze’nin il olması tartışmasına müdahil oldu. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yorumunu hatırlatan Başkan Kural, “Evet, Gebze il olmalı. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Türkiye’nin 100’üncü yılında 100 il projesi var. Bizim bölgede ilçe başkanları olarak bu projenin içerisinde Gebze’yi dâhil etmek en büyük görevimiz” ifadelerini kullandı.

 

YILLARDIR ŞOV YAPTILAR

 

Kural yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Milletvekillerinin birbirlerinden haberi yok, belediye başkan adaylarından, teşkilatlarından haberi yok. Mecliste ağırladıkları muhtarlardan bile haberi yok. Beylikbağı üzerinden yıllardır şov yaptılar. Verilen kanun teklifinde Beylikbağı’nın ilçe olması yok. Hani Beylikbağı, nerede?” ifadelerini kullandı.

 

BELKİ NİYET GÜZELDİR

 

Eksik ve yanlış bilgilerle toplanarak verilmiş bir kanun teklifi. Kanun teklifinde kurumlar yazılırken yanlışlıklar yapılmış. Bu ciddiyetsizlikten kaynaklanıyor. Belki niyet güzeldir. Ama ben Beylikbağı’nı burada ilçe olarak göremedim. Elimdeki belgeler üzerinden gidiyorum. Kanun teklifinde Körfez Köprüsü denilmiş. En iyi niyetle bunun eski bir tabir olarak kullanıldığını düşünüyorum. Burada ‘Osmangazi’ isminin anılmaması üzücüdür.  Yıllarca Beylikbağı üzerinden siyasî rant yapanlar, Beylikbağı'nı ilçe olarak öneriye katmamışlar.
TBMM'de ziyaretinize gelip, sözler verdiğiniz Beylikbağı bölgesi muhtarlarının yüzüne nasıl bakacaksınız? Tasarı o kadar kopyala yapıştır ki, hem Gebze Devlet Hastanesi hem de Fatih Devlet Hastanesi diye 2 hastaneden bahsedilmiş. Osmangazi Köprüsü yerine, Körfez Köprüsü yazılmış. Say say bitmez. işte bu baştan savmacı kolaycı hareketler bizim il olmamızın önündeki en büyük engel.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA