Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 12.07.2020 SAAT 02:08:39
Advert
Advert Advert
 

Büyükakın esnafa müjdeyi verdi!

Alemdar Caddesi’ndeki esnafı ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın,” Esnaf arkadaşlarımızın sıkıntıya girmemesi için çalışmaların bayramdan sonra yapılacağını” ifade etti
Büyükakın esnafa müjdeyi verdi!
Advert

Boran KAYALAR - Alemdar Caddesi'nde yapılması planlanan ve 2 ay sürecek altyapı çalışması nedeniyle büyük sıkıntıya giren esnafa isyan etti ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakına seslenerek kendilerine açıklama yapmasını istedi. Esnafın isteğini geri çevirmeyen Büyükakın, caddede incelemede bulunmak ve esnafla konuşmak için Alemdar caddesine geldi. Alemdar Caddesine gelen Büyükakın esnafın sıkıntılarını dinleyerek çözüm bulmaya çalıştı.

 

BİZE HABER VERİLMEDİ

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk; “Sabah burayı görünce bana başkanım ne oluyor burada dediler. Biz gelir konuşurlar diye düşündük. Sonra yetkililer  geldi bize durumu anlattı. Sonra sizin geleceğinizi söylediler. Bu yol kapandığında bize hiçbir bilgi verilmedi. LC Waikiki’ye haber verilmeye gelinmiş ama biz küçük esnafa gelmediniz. Bir yanlış anlaşılma olmuş.” ifadelerini kullandı.

 

BAYRAMDAN SONRA BAŞLAYACAK

Esnafla konuşmasının ardından cadde üzerinde açıklama yapan Büyükakın; “Alemdar caddesinde yapacağımız bu caddede pompaları takviye edecek çalışmaydı. İklim değişikliği nedeniyle artan yağışlar burada büyük bir risk oluşturuyordu ve bu çalışma kaçınılmaz bir çalışma haline geldi. Bu bölgede özellikle internet hatlarının kesintisini riske atmamak, öğrencilerimizin sınava girişleri için internet kesintisi istemediğimiz için pandemi sürecinde yapamamıştık. Biz de teknik bilgileri arkadaşlarımızla konuştuk. İnşallah 45 günde bayramdan sonra tamamlayacağız.

 

 

ESNAF İSTEDİ BİZDE YAPACAĞIZ

Gece de çalışarak esnafımızın da talebini karşılayarak hep birlikte çalışıp tamamlayacağız. İnşallah onlar da rahat edecek. Yani bayramdan sonra buradaki çalışma başlayacak. Burada yapılan şey bir nevi açık kalp ameliyatı gibi. Hayat devam ediyor. Bu tür yerler şehrin çok zor yerleri. Biz de inşallah onu başaracağız. Bir ay sonra başlar, gece de çalışır inşallah okullar açılmadan bitireceğiz. Esnafımız bizden böyle bir şey istedi. Biz de yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

BÜYÜKAKINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Tahir Büyükakın’ın ardından konuşan İKM Başkanı Murat Öztürk; “Biz bu yolun yapılmama taraftarı değiliz. Başkanımızın buranın güzelleşmesini istediğini düşündüğünü biliyoruz. Biz pandemi sürecinde ödemelerimizi bu aylara aldığımız için talepte bulunduk. Başkanımız geldi bizi ziyaret etti ve bize kulak verdi teşekkür ediyoruz.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA