Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 11.07.2020 SAAT 02:18:22
Advert
Advert Advert
 

Fındık üreticilerine uyarı

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Kandıra Satış Mağazası Yetkilisi Adnan Yaşa, fındıkta görülen Amerikan Beyaz Kelebeğine karşı üreticiyi uyardı
Fındık üreticilerine uyarı
Advert

KANDIRA’DA fındıkla geçimini sağlayan yüzlerce üreticinin daha verimli mahsuller elde etmesi için sosyal medya hesabından sık sık uyarı ve önlem içerikli paylaşımlar yapan Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi Kandıra Satış Mağazası Yetkilisi Adnan Yaşa, bu kez Amerikan Beyaz Kelebeğine (Hyphantria Cunea) karşı üreticiyi uyardı. Fındık ağaçlarına zarar veren Amerikan Beyaz Kelebeğinin şu an koloni halinde olduğunu ve çok yakın bir zamanda pupa dönemi bittiğinde bu ağın içinden çıkıp fındık ağaçlarındaki bütün yaprakları yiyeceklerini vurgulayan Yaşa, bununla birlikte külleme ve mozaik hastalığı içinde gerekli önlemlerin alınması gerektiğini ifade etti.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA