Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 09.08.2020 SAAT 08:37:27
Advert
 

Hangi belediye başkanı virüs testi yaptırdı?

Bir Büyükşehir ve 12 ilçenin olduğu ilimizde belediye başkanlarının koronavirüs testi yaptırıp yaptırmadığı çok merak ediliyordu. Gazetemiz belediye başkanlarına ulaştı ve sadece Fatma Kaplan Hürriyet ile Hamza Şayir’in test yaptırdığı, diğerlerinin ise gerek duymadığı ortaya çıktı.
Hangi belediye başkanı virüs testi yaptırdı?
Advert

Serkan ÜLDEŞ- TÜRKİYE’DE koronavirüs tedbirleri için hem bakanlıklar hem belediyeler vatandaşlarla birlikte süreci yürütmeye devam ediyor. Pandemi sürecinde en çok iş düşen, vatandaşlar ve personellerle iç içe olan belediye başkanlarının herhangi bir koronaviürüs testi yaptırıp yaptırmadığı ise merak ediliyor. Son olarak Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’de de belediye başkanlarının herhangi bir test yaptırıp yaptırmadığı merak ediliyordu. Belediye başkanlarına ulaşan gazetemiz, başkanlara test yaptırıp yaptırmadığını sordu. İşte pandemi sürecinde sürekli sahada ve vatandaşlarla iç içe olan belediye başkanlarının cevapları…

 

"BELEDİYE KAPANIR"

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Ben iki hafta önce test yaptırdım ve testin sonucu negatif çıktı. Zaten sürekli olarak vatandaşlarla iç içeyiz ve personelle temasta bulunuyoruz. O yüzden ben de test yaptırdım. Allah korusun eğer ben test yaptırmasam ve öyle olursa belediye kapanır. Bende o yüzden iki hafta önce testimi yaptırdım ve sonuç negatif çıktı.”

 

 

"ŞÜPHE DUYMADIM"

 

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Kendim test yaptırmadım. Öksürük bile olmadı ki test yaptırayım. Herhangi bir ateş yükselmesi ve bir şüphe bile olmadı. İçimize bir şüphe kurdu düşmedi o yüzden bir test yaptırmadık.”

 

 

"KENDİM YAPTIRMADIM"

 

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, “Kendim yaptırmadım. Belediye de çalışan tüm personellerimize ve vefa grubundaki tüm çalışanlara yaptırdık ama ben öyle bir duruma gerek duymadım.”

 

 

"RAHATSIZLIK HİSSETMEDİM"

 

“Çalışmalarımıza devam ediyor ve pandemi sürecini atlatmaya çalışıyoruz” diyen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Kendim herhangi bir test yaptırmadım ve herhangi bir rahatsızlık hissetmedim.” 

 

 

"SÜRECİ ATLATMAYA ÇALIŞIYORUZ"

 

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Ben herhangi bir test yaptırmadım ve herhangi bir rahatsızlık çekmedim.  Gayet güzel bir şekilde de süreci geçirmeye çalışıyoruz.”

 

 

"TEST YAPTIRMADIM"

 

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “ Teste ihtiyaç duymadık ve herhangi bir test yaptırmadık. Bütün belediye çalışanlarımıza test yaptırıldı ama ben bir rahatsızlık duymadım o yüzden test yaptırmadım.” 

 

 

"TESTİMİN SONUCU NEGATİF ÇIKTI"

 

Dilovası Belediye Başkanı  Hamza Şayir, “Yaklaşık iki hafta önce bir Covid-19 testi yaptırdım ve testimin sonucu negatif çıktı. Biz sürekli olarak vatandaşlarla iç içeyiz ve dikkat etmemiz gerekir. Bizler de testimizi yaptırdık. Tüm çalışanlarımıza da aynı şekilde test yaptırıldı.”

 

 

"CUMHURBAŞKANIMIZIN DEDİĞİNE UYDUK"

 

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık;“ Cumhurbaşkanımızın ve sağlık bakanımızın söylediklerine uyduk, kendileri belirti olmadıkça test yaptırmayın demişti. Ben de herhangi  bir test yaptırmadım.”

 

 

"HERHANGİ BİR BELİRTİ YOK"

 

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, “Allah’a çok şükür, herhangi bir belirtimiz yok. O yüzden ben de koronavirüs testi yaptırmadım.”

 

 

 

"İHTİYAÇ DUYMADIM"

 

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, “Ben de herhangi bir belirti olmadı. O yüzden herhangi bir koronavirüs testi yaptırmaya ihtiyaç duymadım.”

 

 

 

"BELİRTİSİ OLMAMIŞ"

 


Özel kalemine ulaştığımız Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çifti’nin, herhangi bir hastalık belirtisi olmadığı için test yaptırmadığı öğrenildi.

 

 

"AĞABEYİNİ KAYBETMİŞTİ"


Ağabeyi Köksal Söğüt’ü koronavirüs nedeniyle kaybeden Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Herhangi bir belirti olmadığı için test yaptırmadım. Sağlık durumum iyi.” 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA