Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 12.08.2020 SAAT 17:53:07
Advert
Advert
 

Baro başkanlarına Türkkan'dan destek

Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, çoklu baro yasası düzenlemesine karşı Ankara’da TBMM önünde bekliyorlar. Candemir’le birlikte sadece Kocaeli milletvekillerinden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan yer aldı.
Baro başkanlarına Türkkan'dan destek
Advert

ANAYASAYA AKYKIRI BİR KARAR VAR

 

Serkan ÜLDEŞ- Çoklu baro yasasının çıkmaması için günlerdir mücadele eden baro başkanları TBMM önünde bir araya geldi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir; “Valilik kararı yayınlandı. Miting iptal edildi. Ankara’nın her hangi bir yerinde toplantı ve yürüyüş yapmak yasak olduğu ilan edildi. Biz TBMM’nin önündeyiz, bekliyoruz. Bizim kanunumuzun değişikliği içerde konuşuluyor ise biz içerde olmalıyız dedik. Bizi içeriye alın, aramızdan seçeceğimiz üç baro başkanımızı adalet komisyonunda konuşsunlar istedik. Bizim yasamız değişiyor, orada olmalıyız dedik ama olmadı. Yönetim kurulum şuan olağanüstü toplantı gerçekleştiriyor. Barolardan otobüslerle gelecek meslektaşlarımızı durduracaklar.  Geri adım atmak istemiyorum ama meslektaşlarımın başına bir şey gelmesini istemiyorum. Bir kordona alınmadık. Adalet komisyonundan gelecek kararı bekliyoruz. Ortak karar alamıyoruz. Değişen gelişmelere göre yeni bir hareket tarzı belirlemeye çalışıyoruz. Anayasaya aykırı bir karar var. Buna rağmen avukatlık mesleğine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Yarında buradayız. Kocaeli'nden gelmek isteyen meslektaşlarım için buradayım. Hukuka aykırı alınmış bu karar, mücadelemizi engelleyemez.

 

BAĞIMSIZ YARGI VE SAVUNMA HAKKI İÇİN DİRENECEĞİZ

 

Kocaeli milletvekillerinde sadece İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, baro başkanlarının yanında yer aldı. Türkkan ise bu ifadeleri kullandı; “Bırakın fikrini almayı, Adalet Komisyonu'na dahi sokulmayan, Meclis kapısında bekletilen Baroların haklı mücadelesinde yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bağımsız yargı ve savunma hakkı için direneceğiz.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3105 TL 7.2814 TL
Euro
EURO
8.5942 TL 8.5599 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA