Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.08.2020 SAAT 12:06:30
Advert
 

Patlamanın nedenini açıkladı!

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında gerçekleşen patlama sonrası, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi CHP’li meclis üyesi Orhan Tanış’tan patlama ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Tanış; standartlara uygun olmayan depolama yüzünden bu olay gerçekleşmiştir.” dedi.
Patlamanın nedenini açıkladı!
Advert

Serkan ÜLDEŞ-  Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında gerçekleşen patlama sonrası, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi CHP’li meclis üyesi Orhan Tanış 25 yıl bu işi yaptığını açıklayarak öenmli bir açıklamada bulundu. Tanış; “Sakarya'da bir fabrikanın deposunda 110 ton patlayıcı madde infilak etmiş. Ölü ve yaralılar var. Umarım can kaybı artmaz. Patlamanın sebebi ilerleyen zamanda netleşir, 25 yıl patlayıcı maddeler ile çalışmış ve tonlarca patlayıcı madde kullanmış. Bunları depoda muhafaza etmiş biri olarak, şunu söyleyebilirim ki; Temel iki ilke uygulansaydı, yani patlayıcı madde ve ateşleyici kapsüller, ayrı ayrı yerde depolansaydı ve yine bu miktarda bir patlayıcı madde, tek bir bölümde değil, daha küçük miktarlarda ayrı ve korunaklı yerlerde muhafaza edilseydi, böyle bir patlama olmazdı.”


DENETLEMELER YAPILIYOR MU?

 

“Gerekli tedbirlerin alındığı patlayıcı madde kullanan hiç bir işyerinde, patlama olmaz. Biz 25 senede hiç bir tehlike atlatmadan bu çalışmayı yaptık. Patlayıcı madde kendi başına bir hamur ya da sıvıdan ibarettir,  ateşleyici kapsül olmadan üzerinden kamyon geçse patlamaz. Muhtemelen standartlara uygun olmayan depolama yüzünden bu olay gerçekleşmiştir. Bizim zamanımızda patlayıcı madde depomuz rutin 6 ayda bir denetlenirdi. Şimdilerde bu denetlemeler yapılıyor mu?” ifadelerine yer verdi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.1829 TL 7.1543 TL
Euro
EURO
8.5140 TL 8.4800 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA