Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 09.08.2020 SAAT 08:07:23
Advert
 

Kocaeli Adliyesi'nde çoklu baro protestosu

Kocaeli Barosu, hükümetin “çoklu baro” tasarısını Kocaeli Adliyesi önünde oturarak protesto etti.
Kocaeli Adliyesi'nde çoklu baro protestosu
Advert

 

Boran KAYALAR - Kocaeli Adliyesi önünde gerçekleşen eyleme Kocaeli Barosu yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda baro ya bağlı avukatlar katıldı. Eşzamanlı yapılan açıklamayı okuyan Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Selman Yaray”  Öncelikle Sakarya’da meydana gelen olayda yaralananlara acil şifalar, hayatını kaybedenlere ise Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün Ankara’da tüm baroların katılımıyla savunma mitingi yapılması planlanmıştı. Maalesef dün Ankara Valiliği tarafından alınan bir kararla, COVID-19 pandemisi bahane edilerek 15 gün süreyle tüm yürüyüş ve toplantıları iptal etti. Başından itibaren baroların bölünmesinin engellenmesine yönelik en barışçıl eylemlere bile engel olunmaya çalışılması, söz konusu valilik kararının samimiyetinin haklı olarak tarafımızda sorgulanmasına neden olmuştur” dedi.

 

TEPKİMİZİ DUYURMAK İÇİN BURADAYIZ

Eyleme devam ettiklerini belirten Yaray, “Başkanımız Bahar Gültekin Candemir’in de aralarında bulunduğu bazı baro başkanları TBMM’ye giderek yasa tasarısının görüşüldüğü komisyonda konuşma yapmak istemişler ancak bu makul istek de geri çevrilmiştir. Başkanlarımız halen meclis önündeki eylemlerine devam etmektedirler. Yönetim kurulumuz ve bazı meslektaşlarımız başkanımıza destek vermek için Ankara’dalar. Bizler de onlara olan desteğimizi ve yapılan hukuksuz engellemelere olan tepkimizi duyurmak için buradayız” ifadelerinde bulundu.

 

HALKIN SESİNİN KISILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Yaray, “Anayasadan doğan tüm demokratik ve özellikle de avukat olan milletvekillerine sesleniyoruz. Milletin vekili olduğunuzu unutmayın ve bu hilkat garibesi yasa tasarısını reddedin. Baroların bölünmesine, halkın sesinin kısılmasına müsaade etmeyeceğiz. Kocaeli Barosu olarak her zaman olduğumuz gibi hukukun yanında, halkın arkasında durmaya devam edeceğiz” diyerek açıklamayı  sonlandırdı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA