Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 12.08.2020 SAAT 08:55:35
Advert
Advert
 

Kadın Futbol Birliği FIFA’ya başvurdu

Kadın Futbol Kulüpler Birliği, COVID-19 yardım planı uyarınca, FIFA tarafından kadın futbolunda kullanılmak üzere Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderilecek olan 500 bin dolarlık fonun denetim mekanizmasında yer almak için FIFA’ya başvurdu
Kadın Futbol Birliği FIFA’ya başvurdu
Advert

 

BİLGİ TALEBİ

FIFA tarafından TFF’ye yapılacak ek kadın futbol yardımının 3.5 milyon lira tutacağı ve muhtemelen federasyonun kadın futboluna ayırdığı mevcut bütçesinden de fazla olacağından hareket eden kulüpler, bu yardımın kullanımında şeffaık için FIFA’dan yardım istedi. Birlik Başkanı Erdem Göktürk, 100 kulübü temsil eden bir oluşum olduklarını belirtti. Bu karar ilimiz kadın futbol takımı Kocaeli Bayan Futbol takımını yakından ilgilendiriyor.

 

LİG BELLİ DEĞİL

Birlik Başkanı Göktürk, “Kulüpler defalarca, kadın futbol bütçesinin ne kadar olduğuna, nasıl kullanıldığına, daha önceden UEFA’dan gelen yardımların miktarı ve kullanım alanlarına dair federasyondan yazılı bilgi taleplerinde bulundular. TFF’den gelen açıklama, ne yazık ki, kadın futbolunun gelişimi ve organizasyonlarında kullanılıyor basitliğini aşamadığı için FIFA’ya başvuruda bulunduk” dedi. Göktürk, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen kadın liglerinin akıbetine dair de bir karar verilmediğini sözlerine ekledi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Spor haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2722 TL 7.2432 TL
Euro
EURO
8.5581 TL 8.5240 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA