Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 12.08.2020 SAAT 18:17:48
Advert
Advert
 

CHP Kocaeli, savunmanın kahramanlarının yanında

CHP Kocaeli, avukatlık kanununda yapılmak istenen değişiklikleri ve Savunma Mitingi’nin iptal edilmesini Gebze Adliyesi önünde oturma eylemi ile protesto eden avukatlara destek verdi
CHP Kocaeli, savunmanın kahramanlarının yanında
Advert

Avukatlık kanunda yapılmak istenen çoklu baro kurulması ve nispi temsil sistemi gibi konuların yer aldığı yasa tasarısı değişikliğine ilişkin ülke genelinde tepkiler çığ gibi büyüyor. Söz konusu değişikliğe dur demek amacıyla tüm baroların katılımıyla dün Ankara’da düzenlenmek istenen Savunma Mitingi’nin iptal edilmesi ve avukatlara biber gazıyla yapılan müdahale tüm Türkiye’yi ayaklandırdı. Daha önce Kocaeli Barosu’nun Ankara’ya başlattığı yürüyüşe destek vermek için Baro Başkanı Av. Bahar Candemir Gültekin ve yönetimini Kocaeli Adliyesi önünden uğurlayan CHP Kocaeli İl Örgütü bu kez Gebze Adliye Binası önünde oturma eylemi yapan savunmanın yanında yer aldı.

 

SAVUNMANIN YANINDALAR

 

Mitingin iptalini ve avukatlık kanunda yapılmak istenen değişikliği protesto etmek amacıyla Gebze Adliyesi önünde oturma eylemi düzenleyen avukatlara CHP Kocaeli alkışlarla destek verdi. CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, il yönetim kurulu üyeleri, CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, ilçe yöneticileri, Darıca Belediye Meclisi CHP grubu üyeleri Özkan Sarıtoprak ve Ayhan Şen eyleme katılarak savunmanın kahramanlarına ‘Yanınızdayız’ mesajını verdi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3105 TL 7.2814 TL
Euro
EURO
8.5942 TL 8.5599 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA