Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 09.08.2020 SAAT 07:56:04
Advert
 

Balıkhan’da sardalya zamanı

Balıkhan’daki balıkçı esnafı pandemi sürecinden sonra işlerden memnun. Satışların açıldığını söyleyen balıkçı esnafı şimdi sardalya mevsimi olduğunu söyledi
Balıkhan’da sardalya zamanı
Advert

Boran KAYALAR - Tüm dünya virüsle mücadele ederken ülkemizde 1 Haziran itibariyle normalleşme süreci başlamıştı. Balıkhan esnafı da bu süreç ile birlikte açılan işlerinden memnun. Balık sezonun kapanmasına rağmen vatandaşlara donmuş balık satmadıklarını söyleyen balıkçı esnafı balıklarının her daim taze olduğunu söyledi. Bu mevsimde özellikle sardalya balığını tavsiye eden balıkçı esnafı fiyatlarının günden güne değiştiğini ama buna rağmen vatandaşların uygun fiyata balık tüketebileceklerini söyledi. Balıkhan esnafı ayrıca balığın hastalıklara iyi geldiğini ve vücut direncini artıracağını ifade ettiler.

 

Tezgahtaki balık fiyatları ise şöyle:

Sardalya: Kilosu 40 TL

Hamsi: Kilosu 30 TL

Barbun: Kilosu 90 TL

Karagöz: Kilosu 55 TL

Kefal: Kilosu 13 TL

Çupura tanesi (300 gram): Kilosu 10 TL

Levrek tanesi (300 gram): Kilosu 10 TL

Karadeniz samunu: Kilosu 40 TL

İskorpit: Kilosu 30 TL

Kırmızı karides: Kilosu 50 TL

Jumbo karides: Kilosu 90 TL

Kaya levreği: Kilosu 55 TL

İthal uskumru tane (300 gram) 10 TL

Somon: Kilosu 60 TL

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA