Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 07.08.2020 SAAT 12:35:45
Advert
 

Hacıhızır’da ulaşım sevinci

İzmit Hacıhızır Mahallesi Muhtarı Lütfü Bodur ve azalarının girişimleri sonucu mahalle sakinleri 42 nolu halk otobüsleri ile Doğu Kışla’da perşembe ve cumartesi günleri kurulan pazarlara daha kolay ulaşabilecek
Hacıhızır’da ulaşım sevinci
Advert

CUMHURİYET Parkı ile Orhan, Hacı Hızır, Valiahmet ve Terzibayırı Mahalleri arasında hizmet veren 42 No’lu halk otobüsü bugünden itibaren 121 No’lu halk otobüsü aktarmalı olarak tek ücretle Doğu Kışla’daki kurulan pazar yerlerine 08.00-20.00 saatleri arasında haftanın her günü ve her yarım saatte bir sefer yapacak. Bölge sakinleri, Doğu Kışla Pazar alanından da yine aynı şekilde aktarmalı olarak bir kez ücret ödeyerek evlerine ulaşabilecekler. Yetkililer, vatandaşların kendi Kent Kartlarını kullanmak koşuluyla tek ücret ödeyecekleri uyarısında bulundular.

 

 

TEŞEKKÜR ETTİLER

 

Azaları ile her ay düzenli olarak bir araya gelen Hacıhızır Mahallesi Muhtarı Lütfü Bodur, pazar yerlerine sorunu çözmek için söz verdiklerini belirtti, “Sorunun çözümü için 2019 Mayıs ayında Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe vermiştik. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı sorunumuz çözdü. 6 Temmuz Pazartesi günü başlayacak yeni uygulamadan Hacıhızır Mahallemiz ve bölgemiz sakinleri yararlanabilecekler. Sorunumuzu çözen Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. ile Ulaşım Daire Başkanımız ve personeline mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi. Hacıhızır Mahallesi Muhtarı Bodur, mahallesinde bulunan İskeçe Sokak’ta bulunan merdivenleri rengarenk boyayıp, çiçeklerle süsleyip örnek bir sokak haline getireceklerini, Cemal Turgay Sokak’ta kaldırımların boyanacağını, saksılar konulacağını, araç parkının da tek yönlü olarak düzenleneceğini söyledi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.1829 TL 7.1543 TL
Euro
EURO
8.5140 TL 8.4800 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA